Vypnout reklamy

Huawei Mate 20 X 5G v ČR

Huawei oficiálně představila svůj první komerční telefon s podporou 5G sítě. Jedná se o nový model Mate 20 X s čipem Kirin 980 a prvním 7nm 5G multimodálním čipem Balong 5000.

Telefon nabízí obrovský výkon, velký displej a výdrž baterie.

Před dvěma lety jsme se setkali s novináři a našimi obchodními partnery ve Finsku, kde jsme hovořili o smartphonu budoucnosti. Kromě skládacího telefonu, který jsme již představili v rámci MWC 2019, mnoho z přítomných zmínilo rychlost jako něco nezbytného pro hladší komunikaci. Vždy nasloucháme potřebám našich zákazníků a naše zřízení neustále zlepšujeme. Rozhodli jsme se proto udělat další technologický krok a vytvořili první smartphone podporující technologii 5G – Huawei Mate 20 X (5G),“ říká Yanmin Wang, prezident divize CBG pro střední Evropu

Oba síťové standardy

Mobilní telefon Mate 20 X podporuje oba síťové režimy a to jak standalone (SA), tak i non-standalone (NSA) a je tak kompatibilní se všemi 5G sítěmi po celém světě. Nechybí ani zpětná podpora 2G, 3G, 4G sítě. Přepínání mezi sítěmi probíhá při nízké odezvě i spotřebě energie.

Huawei 5G
Huawei 5G

Telefon je vybaven FullView displejem o 7.2 palců. K tomu máme designový stylus Huawei M-Pen. S podporou 4096 úrovni tlaku lze používat s řadou aplikací. Pracovat tak můžete pohodlně na cestách.

Fotoaparát

Model má trojitý Leica fotoaparát složen ze širokoúhlého objektivu s rozlišením 40MPx, 20MPx a teleobjektivu s rozlišením 8MPx. Fotoaparát tak dokáže zachytit obrovská panoramata pro působivé makrosnímky.

Huawei Mate 20X - herní telefon s M-Pen
Huawei Mate 20X – herní telefon s M-Pen

Telefon disponuje pokročilým chlazením Huawei SuperCool. Díky tomu se telefon nezpomalí při hraní her nebo přehrávání 4K videí. Mate 20 X má velkou baterií 4200mAh a také rychlé nabíjení SuperCharge. Spotřeba energie je řízena umělou inteligencí na pozadí systému.

Dostupnost

Telefon bude k dostání za 24 999,- Kč a před-objednat si ho můžete od poloviny července na stránkách https://consumer.huawei.com/cz.

Zdroj: Tisková zpráva