Vypnout reklamy

Huawei se bude prodávat asi bez google aplikací, jelikož firma nedovolí novému telefonu využívat google služby. Huawei se přesouvá na plán B.

Den, kdy se Huawei ocitne bez Google aplikací je tady. I přesto, že telefon poběží ještě na systému Android, tak Google nedovolí novému telefonu Huawei získat jeho aplikace, protože je na listu zakázaných firem. Huawei se tak přesouvá k plánu B.

Společnost Huawei plánuje odhalit tento nový high-end telefon a to již 19. září. K dispozici jsou pouze aktualizace pro stávající mobilní telefony, avšak pro nové telefony nebude Google poskytovat své služby.

Použije Huawei svůj HarmonyOS?

Plánem B však může být použití HarmonyOS systému, který dokáže spustit klasické Android aplikace. Společnost však tento systém nechce spustit na high-end telefonech. Jednou možností je spustit open-source Android bez Google aplikací. Takhle to udělal Amazon s tablety Fire.

Nicméně podle analýzy si nikdo telefon v Evropě nekoupí, pokud nebude mít Google aplikace. Huawei je na druhém místě v prodejích a to hned za Samsungem s průměrem 59 miliónu prodaných telefonu každé čtvrtletí. To znamená, že v polovině roku měla 118 miliónu prodaných telefonu a ke konci roku firma očekávala 206 miliónu prodaných telefonu.

Huawei Mate 30
Huawei Mate 30

Jelikož světové prodeje klesají, tak domácí prodeje jsou na vzestupu a zákazníci v Číně kupují telefony Huawei víc, než kdy jindy. Klesá na rozdíl od toho prodej iPhone telefonu v Číně. Huawei by mohl stačit i Čínský trh a možná to i ví.

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.