Huawei Mate 60 Pro: Nová verze s kvantovou bezpečností na konferenci China Telecom

Na konferenci Digital Technology Ecology 2023 představil čínský operátor China Telecom upravenou verzi Huawei Mate 60 Pro s kvantovou bezpečností. Tento krok navazuje na práci z minulého roku, kdy byla představena...
Huawei Mate 60 Pro: Nová verze s kvantovou bezpečností na konferenci China Telecom

Na konferenci Digital Technology Ecology 2023 představil čínský operátor China Telecom upravenou verzi Huawei Mate 60 Pro s kvantovou bezpečností. Tento krok navazuje na práci z minulého roku, kdy byla představena Mate 40E s podporou kvantové SIM karty.

Nový Mate 60 Pro umožňuje zabezpečení hovorů (VoLTE), zpráv a také přenosu souborů. Princip fungování spočívá v tom, že algoritmus pro distribuci kvantových klíčů generuje nový klíč před začátkem zabezpečeného hovoru, a poté je tento klíč sdílen s příjemcem, aby jeho telefon mohl dekódovat hovor (nebo zprávu či soubor atd.). Uživatelé musejí použít bezpečné ověřování…

FAQ

1. Co je Huawei Mate 60 Pro?

Huawei Mate 60 Pro je upravená verze telefonu s kvantovou bezpečností, kterou představila společnost China Telecom na konferenci Digital Technology Ecology 2023.

2. Jakým způsobem zabezpečuje Mate 60 Pro hovory, zprávy a soubory?

Mate 60 Pro využívá kvantovou technologii a algoritmus pro distribuci kvantových klíčů. Při každém zahájení zabezpečeného hovoru je generován nový klíč, který je sdílen s příjemcem.

3. Je nutné provést nějaké speciální ověřování pro používání Mate 60 Pro?

Ano, uživatelé musí provést bezpečné ověřování při používání Mate 60 Pro a jeho kvantové bezpečnosti.

4. Jaká je výhoda kvantové bezpečnosti v telefonu?

Kvantová bezpečnost zvyšuje ochranu při přenosu citlivých dat jako jsou hovory, zprávy a soubory. Kvantová technologie zajišťuje vyšší úroveň zabezpečení a odolnost proti neautorizovanému přístupu.

Článek navazuje na představení Huawei Mate 60 Pro s kvantovou bezpečností na konferenci Digital Technology Ecology 2023. Tento telefon umožňuje zabezpečení hovorů, zpráv a souborů pomocí algoritmu pro distribuci kvantových klíčů. Uživatelé musí využít bezpečné ověřování při používání tohoto telefonu. Kvantová bezpečnost poskytuje vyšší ochranu a odolnost proti neautorizovanému přístupu.

Zdroj: https://www.gsmarena.com/china_telecom_unveils_a_huawei_mate_60_pro_with_quantum_security-news-60578.php