Vypnout reklamy

Huawei Mate X2 je podobný Galaxy Z Fold 2

Vydáno dne: 3.11.2020

Nový telefon Mate X2 dorazí na začátku roku 2021. K dispozici máme patent a tak trošku náhled na to, jak bude telefon vypadat.

Huawei vyvíjí skládaný telefon po stylu Galaxy Z Fold 2 a s kamerovým systémem z P40 Pro Plus. Společnost už vydala dva skládací telefony a to je Mate X a Mate Xs. Oba mají 8 palcový displej a lze je rozložit na plnohodnotný tablet.

Nicméně nový Mate X2 bude mít výklopný displej jako Galaxy Z Fold 2.

Telefon tak bude i lépe chráněn proti poškrábáním a nárazům.

Tento telefon také bude vybaven periskopickým zoomem a selfie kamerou.

Huawei Z Fold 2
Huawei Z Fold 2

Patent byl schválen 25. září 2020 a skládá se ze 32 náčrtů. Telefon má velký displej a pokrývá tak značnou část přední strany telefonu.

Kamery

Kamerový systém na zadní straně pak připomíná P40 Pro +. Je zde celkem 5 senzorů. Čtyři z nich jsou stejné, ale pátý senzor je jiný a má obdélníkový tvar, což vypadá na telekameru.

V dokumentaci však není uvedeno, jak moc velký zoom to bude. Je možné, že bude mít 10x hybridní zoom.

Design telefonu je speciální. Na spodní straně je výrazně tenčí než v horní části. Huawei tak možná chce, aby se telefon z velké části podobal Galaxy Z Fold 2.

Huawei Z Fold 2
Huawei Z Fold 2

Kdy telefon dorazí?

Mobilní telefon Mate X2 dorazí v 5G verzi, ale pravděpodobně dorazí až na počátku roku 2021. Mezitím se uvede na trh ještě Huawei Mate 40.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Redmi Watch oznámen
Xiaomi s duální vyskakovací kamerou

Xiaomi Redmi Watch byly představeny. Jsou to první hodinky od této společnosti, které nabízejí klasický čtvercový displej. Zároveň se nabízejí Přečíst si více

Skládací telefon Huawei Mate X2 5G
Huawei Mate X2

Skládací telefon Huawei Mate X2 má být odpovědí na nový telefon od Samsungu a to Galaxy Z Fold 2. Nyní Přečíst si více

Huawei X2 získalo certifikaci se 66W nabíječkou
Huawei Mate X2

Huawei X2 získalo certifikaci se 66W nabíječkou. Tento telefon pak disponuje dvěma displeji, které se skládají. Pokud je telefon otevřen, Přečíst si více

Huawei Mate X2 skládaný telefon certifikovaný Wi-Fi.
Huawei Mate X2

Nový telefon Huawei Mate X2 má dorazit ještě tento rok. Má mít Android 10 systém a EMUI 11. Prozatím však Přečíst si více