Vypnout reklamy

Huawei oficiálně oznámil prodej značky Honor

Vydáno dne: 19.11.2020

Huawei firma prodala značku Honor společnosti v Číně. Otázkou zůstává za kolik a bude moci Honor opět využívat služby Google?

Firma Huawei se rozhodla, že prodá celou značku Honor naprosto jié firmě a to Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd. Podpis pak patří společnosti Huawei Investment Holdings Co., Ltd. To znamená, že Huawei nemá v Honoru již žádné akcie.

Nicméně změna vlastnictví podle všeho nebude mít vliv na vývoj Honor telefonu a hlavní šéf této divize zůstává na svém místě. Tedy nic zásadního se v Honoru nemění.

Otazníkem zůstává cena, za kterou byla značka prodaná a zároveň se neví, jestli v takové situaci se bude vztahovat zákaz využívat Google služby i u telefonu Honor, když nyní Huawei nemá ve společnosti žádný podíl.

Firma pravděpodobně peníze z prodeje použije na investice na vývoj právě vlastní továrny na čipy a zároveň na vývoj celého ekosystému. Huawei tak buduje docela konkurenci službám Google a celému Androidu.

Zdroj

Další zajímavé příspěvky
Huawei dorazí s aplikaci Moovit do AppGallery
Huawei AppGallery

Aplikace Moovit míří do AppGallery. Nabídne vám tak možnost plánovat si jednotlivé výlety jakýmkoliv prostředkem.

Intel získal povolení prodávat své čipy Huawei
Intel a Huawei

Intel má povolení obchodovat s firmou Huawei a tím i dodávat své čipy společnosti. Nyní Huawei nemůže vyrábět své vlastní Přečíst si více

Huawei s fotoaparátem v displeji a periskopickým zoom.
Huawei firma

Huawei má patentovaný design telefonu, kde je selfie kamera pod displejem a na zadní straně jsou pak čtyři senzory kamer, Přečíst si více

HarmonyOS 2.0, EMUI 11 a HMS se poprvé otevírají vývojářům
Harmony OS

Společnost Huawei představuje nový HarmonyOS 2.0, který bude příští rok na telefonech Huawei, dále nové EMUI 11 a celkový ekosystém Přečíst si více

Tágy: