Vypnout reklamy

Huawei oznámilo nové Li-ion baterie

Laboratoř Watt je organizace, která spadá pod Huawei výzkumného střediska. Společnost dnes v Japonsku vytvořila něco zajímavého. Laboratoř Watt odhalila první grafenovou Li-ion baterií. Grafen je karbonový materiál s tloušťkou jednoho atomu, které jsou jednotlivě uspořádaný ve tvaru. Materiál je 100x silnější než nejsilnější železo a má také skvělé vlastnosti když přijde na teplo a […]

Huawei baterie na bázi grafenu

Laboratoř Watt je organizace, která spadá pod Huawei výzkumného střediska. Společnost dnes v Japonsku vytvořila něco zajímavého.

Laboratoř Watt odhalila první grafenovou Li-ion baterií. Grafen je karbonový materiál s tloušťkou jednoho atomu, které jsou jednotlivě uspořádaný ve tvaru. Materiál je 100x silnější než nejsilnější železo a má také skvělé vlastnosti když přijde na teplo a vodivost.

Podle veškerých informací má tato baterie vydržet 2x déle, než regulérní Li-ion baterie stejné kapacity.

Byly prováděny nejrůznější testy

Testy probíhali způsobem nabíjení a vybíjení, aby se otestovala vysoká teplota baterie. Grafenová baterie měla o 5 stupňů nižší teplotu, než obyčejná Li-ion baterie.

Pro porovnání. Obyčejná Li-ion baterie začíná rapidně degradovat od dvou do tří let a to nezáleží na tom, jestli ji využíváte nebo nikoliv. Vysoké teploty tomu ještě napomáhají a stárne mnohem rychleji. Grafenové baterie by měly vydržet 60 stupňů a to tak, že zestárnou po 4 letech.

Tyto baterie se ještě nedávají do mobilních telefonu, což je škoda.