Vypnout reklamy

Huawei P50 bude první telefon s HarmonyOS

Harmony OS

Dlouho vyvíjený operační systém se poprvé dostane na svět s high-end mobilním telefonem Huawei P50. Jedná se o ekosystém společnosti Huawei, který se zcela obejde bez Google služeb a systému Android jako takového.

Huawei HarmonyOS se již přesouvá do fáze testování 3 a právě Huawei P50 bude prvním telefonem, který bude mít finální verzi systému HarmonyOS.

Do budoucna se chystá migrace stávajících telefonu na tento nový systém. Telefon již tak nedorazí na systému Android, ale poběží hned z počátku na HarmonyOS. Masivní migrace se pak očekává v dubnu, kdy mají přejít na tento systém další high-end telefony společnosti Huawei.

Výkonný ředitel společnosti Huawei očekává, že asi 300-400 miliónů zařízení do konce roku poběží na novém systému HarmonyOS a to včetně chytrých hodinek, TV nebo internet věcí.

V přípravě na migraci společnost rozšiřuje svou alternativu ke Google obchodu a to Petal vyhledávání, které nabízí možnost si stáhnout aplikace, které jsou v Google, ale lze je stáhnout přímo jako APK.