Huawei pracuje na svém vlastním systému?

Samsung pracuje na svém systému Tizen, ale nedaří se mu ho moc umístit do svých výrobku. Huawei se vydává stejnou cestou. Poslední informace z této společnosti totiž nasvědčují tomu, že vytváří alternativu pro Android. Jmenuje se Kirin OS. Co se ve článku dočtete? Kolik aplikací má GooglePlay a kolik Apple App Store Jak to vypadá […]

Huawei P8

Samsung pracuje na svém systému Tizen, ale nedaří se mu ho moc umístit do svých výrobku. Huawei se vydává stejnou cestou. Poslední informace z této společnosti totiž nasvědčují tomu, že vytváří alternativu pro Android. Jmenuje se Kirin OS.

Co se ve článku dočtete?

  • Kolik aplikací má GooglePlay a kolik Apple App Store
  • Jak to vypadá s vývojem Huawei systému

Hlavní šéf Huawei Richard You se rozhodl, že nebude sdělovat žádné informace ohledně toho, že vytváří jakýkoliv mobilní operační systém. To znamená, že může a nemusí. Také řekl, že se nadále budou chtít zlepšovat se systémem Android tak dlouho, dokud bude takhle otevřený.

Huawei P8

Huawei P8

Druhá možnost pro Huawei

Systém pro své telefony Huawei je možnost jako druhá strategie a to v případě, kdyby náhodou Google systém uzavřel a nechal je třeba jenom na svých Nexus zařízení nebo by znemožňoval vývojářům aplikovat své vlastní uživatelské rozhraní.

Statistiky Google Play a Apple App Store

V této chvíli vévodí Android a iOS. Na android najdete 2 200 000 aplikací a na v Apple App Store 2 000 000 aplikací.