Huawei předpovídá trendy pro rok 2025

Jak Huawei vidí budoucnost s mobilními telefony a technologiemi? 5G sítě samozřejmostí, využití virtuální i rozšířené reality a mnohem více.

Huawei firma

Budoucnost přeje technologiím a to vidíme i v oblasti automobilu, kde se veškerá doprava přesunuje na elektrický pohon. V takovém automobilu je vše ovládáno za pomoci technologií. Dále třeba 5G sítě a chytrá města, která mají dorazit

Living with Bots

Jedná se o roboty, kteří žijí v domácnosti a jsou určeny pro osobní potřebu. Podle předpovědi dosáhne 14% trhu ve světě s domácími roboty. Ti vám budou pomáhat při klasických prací v domě, jako je třeba uklízení.

Super Sight

Jedná se o využití 5G a virtuální / rozšířené reality, strojového učení. Díky těmto technologiím se budou moci zákazníci podívat dále i samotní návštěvníci třeba muzeí. AR i VR se bude používat v obchodech i v kultuře. Podle všeho se podíl AR i VR zvýší na 10%.

Zero Search

Hledáním trávíme spoustu času. Senzory, které budou v chytrých zařízeních si najdou vše, co potřebujete. Budou se učit a následně v případě potřeby vyhledávat za vás. Pokud se něco porouchá, tak automaticky produkt odešle chybové hlášení, která se diagnostikuje a vy jednoduše zavoláte opraváře.

Tailored streets

Inteligentní dopravní systém propojí lidi, vozidla a infrastrukturu. Postarají se tak o nulové přetížení a rychlou reakci ve složitých dopravních komplikací, jako jsou třeba nehody. Právě 15% na světovém trhu by mohlo touto technologií disponovat. Vozidlo tak bude propojeno s infrastrukturou, sítí, ostatními vozidly, chodci.

Working with bots

Inteligentní automatizace již teď proměňuje mnoho průmyslových odvětví. Roboti převezmou nebezpečné práce, opakující se úkoly a tak budou nápomocni v bezpečnosti a produktivitě. Neznamená to, že se bude propouštět, ale budou roboti lidem pomáhat a tím méně práce pro vás.

Augmented Creativity

Cloudová umělá inteligence sníží náklady a odstraní bariéry vzniku vědeckých experimentů. Předpoklad je, že 97% velkých společností budou používat AI

5G rapid rollout

5G je tady a nasazení probíhá mnohem rychleji. Podle všeho 58% populace bude mít přístup k 5G sítím.

V roce 2025 bude pak roční objem globálních dat na úrovni 180ZB (1 ZB = 1 bilion GB). Což je opravdu hodně dat a to vše kvůli využívání umělé inteligence, rychlé 5G sítí.