Vypnout reklamy

Huawei musel přehodnotit své cíle stát se jedničkou na trhu v prvním čtvrtletí roku 2020 poté, co obdržel zákaz ze strany US. Nicméně Čína už chystá opatření a zasáhne to také Apple.

5.6.2019

Huawei přehodnocuje převzetí jedničky na trhu

Huawei měl plán, že v prvním čtvrtletí roku 2020 převezme první místo výrobců chytrých telefonu na trhu. Nicméně vše vypadalo dobře, Huawei rostl neuvěřitelnou rychlostí, ale poté přišel zákaz ze strany USA.

Huawei hledá možnosti a analyzuje situaci

Podle Zhao Ming, který je šéfem značky Honor, tak Huawei v této chvíli hledá možnosti, jak svých interních cílů. Řekl také, že je ještě brzy říkat, jestli firma Huawei svého cíle dosáhne nebo ne, ale nevypadá to vůbec dobře.

Třeba takový výrobce Foxcon, který skládá telefony dohromady pro iPhony i Xiaomi, tak u Huawei zavřeli linku. Důvodem je malá poptávka po Huawei telefonech po zákazu ze strany US.

Huawei P Smart Z
Huawei P Smart Z

Není jisté,jestli je zákaz jen dočasný (k zatlačení na Čínskou vládu, aby dosáhli výhodné dohody pro US) nebo trvalý. Nicméně dopad to bude mít i na firmu Foxconn a Americké podniky. Zároveň Čína už chystá odvetná opatření, kde je mezi nimi taktéž Apple.

Čína už uvalila další cla na Americké zboží od 1. června 2019. Nicméně chystá se také zákaz Amerických firem na Čínský trh. To znamená podobný seznám, co udělala Amerika. Čína se však rozhodla, že možná přestane dodávat důležitou surovinu pro výrobu různé elektroniky. To by pro Ameriku bylo devastující.

Analytik Ming-Chi Kuo nedávno zveřejnil předpověď v prodejích Huawei telefonu a je zde výrazný propad. Nejlepší scénař by byl, kdyby firma zveřejnila alternativu pro Android, to bychom mohli vidět okolo 240 – 250 milionu prodaných telefonu ke konci roku z dřívějších 270 milionu. Pokud se alternativa nepodaří, tak prodej klesne až na 180 milionu.

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: