Huawei překvapil Apple v počtu prodaných telefonu

Huawei firma

Právě dnes se na internet dostala informace ohledně prodejů mobilních telefonu ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Celkově výrobci prodali 342 miliónu mobilních telefonu, což je 1.8% propad oproti stejnému čtvrtletí minulého roku. Není to nic hrozného.

Nicméně během stejného čtvrtletí firma Huawei velmi překvapila firmu Apple s prodejem, kdy dokázali prodat 54.2 miliónu telefonu což firmu Huawei dostává na druhou pozici před Apple s 15.8% podílem na světovém trhu, což je pro Huawei naprosto senzační zpráva. Zároveň Huawei má 27% trhu v Číně. 

Firma Apple se tak propadá již na třetí místo se 41.3 milióny prodanými telefony a 12.1% podílem na trhu.

Podle zprávy Huawei roste na nových trzích a to i se svou druhou značkou Honor. Po Huawei P20 a P20 Pro je obrovská poptávka právě v segmentu 600$ – 800$.

Prodeje mobilních telefonu

Prodeje mobilních telefonu

Samsung však stále zůstává na první pozici se 71.5 milióny prodaných telefonu a má 20.9% podíl na trhu, avšak jak můžeme vidět na grafu výše, i tam se podíl na trhu zmenšuje a to právě díky Huawei a Xiaomi.

Prodeje Galaxy S9 a S9+ jsou mnohem pomalejší oproti Galaxy S8 a S8+. Uživatelé nespěchají na přechod na nový telefon, protože není moc důvod. Proto Samsung přichází co nejrychleji s novým Samsung Galaxy Note 9.

Xiaomi a Oppo jsou na čtvrté a páté pozici. Xiaomi překvapilo zase Samsung v Indií, kdy se Xiaomi jednou dostalo na první pozici a teď drží stejný podíl jako Samsung.

Zdroj