Vypnout reklamy

Huawei překvapil Apple v počtu prodaných telefonu

Vydáno dne: 1.8.2018

Právě dnes se na internet dostala informace ohledně prodejů mobilních telefonu ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Celkově výrobci prodali 342 miliónu mobilních telefonu, což je 1.8% propad oproti stejnému čtvrtletí minulého roku. Není to nic hrozného. Nicméně během stejného čtvrtletí firma Huawei velmi překvapila firmu Apple s prodejem, kdy dokázali prodat 54.2 miliónu telefonu což firmu Huawei […]

Právě dnes se na internet dostala informace ohledně prodejů mobilních telefonu ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Celkově výrobci prodali 342 miliónu mobilních telefonu, což je 1.8% propad oproti stejnému čtvrtletí minulého roku. Není to nic hrozného.

Nicméně během stejného čtvrtletí firma Huawei velmi překvapila firmu Apple s prodejem, kdy dokázali prodat 54.2 miliónu telefonu což firmu Huawei dostává na druhou pozici před Apple s 15.8% podílem na světovém trhu, což je pro Huawei naprosto senzační zpráva. Zároveň Huawei má 27% trhu v Číně. 

Firma Apple se tak propadá již na třetí místo se 41.3 milióny prodanými telefony a 12.1% podílem na trhu.

Podle zprávy Huawei roste na nových trzích a to i se svou druhou značkou Honor. Po Huawei P20 a P20 Pro je obrovská poptávka právě v segmentu 600$ – 800$.

Prodeje mobilních telefonu

Prodeje mobilních telefonu

Samsung však stále zůstává na první pozici se 71.5 milióny prodaných telefonu a má 20.9% podíl na trhu, avšak jak můžeme vidět na grafu výše, i tam se podíl na trhu zmenšuje a to právě díky Huawei a Xiaomi.

Prodeje Galaxy S9 a S9+ jsou mnohem pomalejší oproti Galaxy S8 a S8+. Uživatelé nespěchají na přechod na nový telefon, protože není moc důvod. Proto Samsung přichází co nejrychleji s novým Samsung Galaxy Note 9.

Xiaomi a Oppo jsou na čtvrté a páté pozici. Xiaomi překvapilo zase Samsung v Indií, kdy se Xiaomi jednou dostalo na první pozici a teď drží stejný podíl jako Samsung.

Zdroj

Můžeš to zkusit vyhledat

Buroň Tomáš