Vypnout reklamy

Huawei rozšíří svůj vlastní ekosystém v roce 2020. Nahradí tak Google služby v mobilních telefonech Huawei.

14.1.2020

Huawei rozšíří svůj ekosystém v roce 2020

Huawei plánuje na rok 2020 velké věci a to je tvorba svého ekosystému s aplikacemi pro správu telefonu a nahrazení služeb Google.

Ve svých telefonech chce mít Huawei své vlastní aplikace, které vytvářejí jejích vývojáři. HMS (Huawei Mobile Services) již má 14 služeb. 9 základních služeb a 5 “rostoucích”. Otevřou se vám dveře do systému plateb v aplikacích (pro vývojáře her), zobrazování zpráv a dalších funkcí.

Dále je tady Scan Kit, který podporuje 13 a dvou dimenzionální kódy (QR). Platby v Číně jsou velmi rozsáhlé právě za pomoci QR kódu, mezitím co západ se přiklání k NFC platbám.

Huawei Mobile Services
Huawei Mobile Services

Vývojáři budou moci integrovat Huawei Mobile Services SDK a nahradit tak Google SDK.

Avšak v této chvíli je vlastní ekosystém důležitý, protože Google zastavil své služby na všech nových modelech prodávaných v Turecku. Nemusíte tak vést obchodní válku, aby vám firma Google tyto služby zakázala…

Zdroj

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.