Vypnout reklamy

Huawei se předzásobil čipy

Vydáno dne: 28.5.2019

Firma Huawei se předzásobila čipy tak, aby dokázali pokrýt poptávku do konce tohoto roku. Následně bude mít firma existenční problém.

Firma Huawei se už dopředu připravovala na to, že od Ameriky obdrží BAN pro nákup součástek pro své čipy od US firem. Proto se Huawei dopředu již zásoboval novými čipy, aby pak v případě tohoto embarga nebyl ztratný.

Tato strategie se firmě Huawei vyplatila, protože prozatím sice má 3 měsíce výjimku pro nakupování od firem v US, ale pokud se nic nestane a zákaz začne platit, tak Huawei bude potřebovat souhlas od vlády US, aby mohli používat jejich součástky, což Amerika neudělá. Nicméně už teď se firmy jako Qualcomm, Intel, Xilinx, Qorvo a ARM Holdings rozhodli, že přerušují veškeré dodávky firmě Huawei.

Podle zpráv z CLSA rozhodnutí Huawei se předzásobit tyto čipy udělalo tak trošku “falešnou poptávku” po čipech, kterou nadzvedla o 8% oproti reálnému stavu. V tomto čtvrtletí se očekává 4% propad v prodejích a to díky zákazu ze strany US. Normálně firma má je na poptávce okolo 8 – 9% během čtvrtletí, a čtvrtletí je už v polovině, tak proto je výpočet 4% propad.

Důkazy o nebezpečnosti Huawei stále nejsou

Pokud se Čína a US dohodnou na obchodních podmínkách, tak Donald Trump řekl, že v dohodě bude i firma Huawei. To znamená, že ze strany US na firmu Huawei nejsou žádné podložené důkazy o bezpečnosti a opravdu se jedná o politický boj, který má za cíl snížit růst firmy Huawei a celkově poničit ekonomiku Číny.

Huawei HiSillicon Kirin 980
Huawei HiSillicon Kirin 980

Huawei tento rok dokáže prodat 157 miliónu telefonu oproti očekávaných 250 miliónu. Hou řekl, že firma Huawei bude ve velkých problémech ke konci roku. V případě, že zákaz bude neustále přetrvávat, tak firma opravdu velký existenční problém. Minulý rok společnost utratila 11 miliard $ ve společnostech Ameriky pro nákup jednotlivých komponentů.

Android je open-sorce na linuxu

Huawei taktéž nahradí Android a to svým systémem na konci tohoto roku. Android je totiž open-source, takže si ho firma Huawei může v klidu předělat podle svého a zároveň je Android postaven na Linuxu. Nicméně poběží bez Google služeb, ale Huawei již vyjednává alternativu v Portugalsku.

Huawei se chtěl stát největším výrobce chytrých telefonu. I v prvním čtvrtletí tohoto roku se umístila firma na druhém místě za Samsungem a zároveň před firmou Apple. Analytici předpokládají pokles prodejů od 4% – 24% pro rok 2019.

Další zajímavé příspěvky
Huawei oficiálně oznámil prodej značky Honor
Huawei firma

Huawei firma prodala značku Honor společnosti v Číně. Otázkou zůstává za kolik a bude moci Honor opět využívat služby Google?

Huawei dorazí s aplikaci Moovit do AppGallery
Huawei AppGallery

Aplikace Moovit míří do AppGallery. Nabídne vám tak možnost plánovat si jednotlivé výlety jakýmkoliv prostředkem.

Intel získal povolení prodávat své čipy Huawei
Intel a Huawei

Intel má povolení obchodovat s firmou Huawei a tím i dodávat své čipy společnosti. Nyní Huawei nemůže vyrábět své vlastní Přečíst si více

Huawei s fotoaparátem v displeji a periskopickým zoom.
Huawei firma

Huawei má patentovaný design telefonu, kde je selfie kamera pod displejem a na zadní straně jsou pak čtyři senzory kamer, Přečíst si více

Tágy: