Vypnout reklamy

Huawei se stal dvojkou v prvním čtvrtletí 2020 s chytrými hodinkami

Vydáno dne: 29.6.2020

Huawei si udržuje druhou pozici na trhu s chytrými hodinkami a v prvním čtvrtleti jako jediná firma v tomto segmentu rostla o více jak 100%.

I přes pandémií koronaviru se firmě Huawei dařilo a to zájmena v oblasti chytrých hodinek. I přesto, že prodeje v prvním čtvrtletí roku 2020 v oblasti chytrých hodinek klesly o 7.1%, tak firmě Huawei se dařilo.

Dostali se tak na druhé místo se 2.6 milióny prodanými kusy, což odpovídá meziročnímu růstu o 118,5%. Je tak jedinou značkou na světě s chytrými hodinkami, která rostla o více jak 100%.

Tato data zveřejnila společnost IDC, která se o tyto analýzy stará. Huawei je tedy hned za Apple a za Huawei je s chytrými hodinkami firma Samsung.

Společnost Huawei krom čínského trhu dosáhla úspěchu také na dalších asijských trzích, v Evropě a Latinské Americe. Podle PR Manažera Filipa Matyse pro Huawei Česká republika dokázala firma růst zájmena díky uvedení nového produktu Huawei a optimalizací fitness a zdravotních funkcí. Nová řada Huawei Watch GT 2 nabízí zajímavé výhody v oblasti sledování kondice a zdraví. Zájmena pozitivní odezva je na měření hladiny kyslíku v krvi SpO2.

Buroň Tomáš
Tágy: