Vypnout reklamy

Huawei vybudoval digitální finance a bezpečnostní inovační laboratoř

Huawei je odříznutá od několika služeb, ale bere to spíše jako příležitost, než aby se stáhli do pozadí. Nejnovějším krokem je to, že založili svou laboratoř v Helsinki, Finsko.

V této laboratoři se bude firma soustředit na banky, finance a služby placení v Evropě. Huawei si pozvalo několik průmyslových lídrů, aby představila, co nabízí. Jde třeba o pan-Evropské banky, Finské technické firmy a další.

FinSec jak se firma ve Finsku nazývá, tak je takový inkubátor, která vyvíjí několik bezpečnostních prvků pro zákazníky a služby. Půjde třeba o rozpoznávání hlasu nebo biometrické autentizaci.

Huawei má své R&D centrum ve Finsku již nějakou dobu a pomáhá vyvíjet služby jako Huawei Pay, WeChat Pay, autorizační řešení pro Huawei telefony a klíče automobilů.

Mobil jako klíč

Je to přesně tak, Huawei pracuje na digitální automobilovém klíči s NFC čipem. Klíč slouží jako aplikace v mobilním telefonu, se kterou dokážete odemknout ale i nastartovat auto. Tuto možnost lze aktivovat v aplikaci vývojáře, jako jsou aplikace myAudi a jiné.

Ve chvíli, kdy vše nastavíte, tak budete moci kliknout v telefonu na dveře, které chcete třeba odemknout. Pokud má auto bezdrátový nabíjecí dock, tak lze takto i nastartovat auto.

V případě, že se telefon vybije, tak klíč v telefonu bude fungovat dalších 24 hodin a pokud telefon ztratíte, tak jednoduše virtuální klíč deaktivujete na stránkách výrobce.