Vypnout reklamy

Huawei ztrácí na dalším Evropském trhu

Vydáno dne: 15.6.2019

Huawei ztrácí prodeje na dalším trhu v Evropě. Po Španělsku je to tentokrát Německo, kde byl vždy silný odbyt. V této chvíli je to jen 6% celkových telefonu.

Poté, co US řeklo, že je firma Huawei bezpečnostní hrozba, tak se najednou rušili objednávky ve Španělsku. Nicméně pro Huawei je také důležitý trh v Německu, kde bohužel taktéž ztrácí.

Podle serveru WinFuture se propadly prodeje v Německu drasticky poté, co Amerika uvalila na telefony Huawei zákaz. Pouhých 6% celkových telefonu prodaných v Německu byly telefony Huawei. Na začátku měsíce toto číslo dosahovalo 26%.

Huawei P20 Lite
Huawei P20 Lite

V obchodech jako Saturn a MediaMarkt se propadly prodeje těchto telefonu o 50% v posledních měsících a to stejně se stalo se značkou Honor, zde byl propad okolo 40%.

Krom klasických zákazníků, tak je problém taktéž u firemních zákazníků, kteří se neváži smlouvou s operátory a nekupují telefony Huawei, ale jiné mobilní telefony. Spousta těchto firem na poslední chvíli změnilo své smlouvy z Huawei na jiné značky.

Huawei tak bude muset snížit cenu, aby nalákali pár zákazníku, nicméně ani to nepomůže, protože důvěra v telefonech Huawei v některých státech světa je na minimu.

Buroň Tomáš
Tágy: