Vypnout reklamy

Huawei ztrácí prodeje na dalším trhu v Evropě. Po Španělsku je to tentokrát Německo, kde byl vždy silný odbyt. V této chvíli je to jen 6% celkových telefonu.

15.6.2019

Huawei ztrácí na dalším Evropském trhu

Poté, co US řeklo, že je firma Huawei bezpečnostní hrozba, tak se najednou rušili objednávky ve Španělsku. Nicméně pro Huawei je také důležitý trh v Německu, kde bohužel taktéž ztrácí.

Podle serveru WinFuture se propadly prodeje v Německu drasticky poté, co Amerika uvalila na telefony Huawei zákaz. Pouhých 6% celkových telefonu prodaných v Německu byly telefony Huawei. Na začátku měsíce toto číslo dosahovalo 26%.

Huawei P20 Lite
Huawei P20 Lite

V obchodech jako Saturn a MediaMarkt se propadly prodeje těchto telefonu o 50% v posledních měsících a to stejně se stalo se značkou Honor, zde byl propad okolo 40%.

Krom klasických zákazníků, tak je problém taktéž u firemních zákazníků, kteří se neváži smlouvou s operátory a nekupují telefony Huawei, ale jiné mobilní telefony. Spousta těchto firem na poslední chvíli změnilo své smlouvy z Huawei na jiné značky.

Huawei tak bude muset snížit cenu, aby nalákali pár zákazníku, nicméně ani to nepomůže, protože důvěra v telefonech Huawei v některých státech světa je na minimu.

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.