Vypnout reklamy
19.6.2019

Huawei zvažuje použít OS Sailfish namísto svého

Poté, co Amerika udělilo embargo na veškeré technologie US pro firmu Huawei, tak prvním problémem je znemožnění přístupu do Google obchodu a službám Google a to na všech telefonech, které prozatím neobdrželi certifikaci.

To znamená, že společnost se musí dívat po všem, co je v této chvíli k dispozici, protože pokud nestihne svůj systém doladit, tak bude potřeba použít některý, který je dostupný.

Alternativa k systému Ark OS

Firma Huawei má podle všeho pracovat na vlastním čipu Ark OS a dorazit má někdy v říjnu tohoto roku. Nicméně Čínská společnost přemýšlí o alternativě.

Sailfish OS
Sailfish OS

Nejedná se o čistý Sailfish operační systém, ale jmenuje se Aurora OS. Stále se však jedná o systém postavený na Linuxu, což je také Android. Firma komunikuje s Ruskem ohledně systému Aurora OS a tento systém už se testuje na pár zařízeních stejně jako vlastní systém Ark OS.

Oficiální potvrzení, který systém tedy Huawei použije k dispozici není.

Zdroj

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.