Vypnout reklamy

Zákaz nezákaz. Firma Huawei možná našla možnost, jak i přes zákaz legálním způsobem Google služby na telefon dostat. Stačí je po nákupu nainstalovat.

10.9.2019

I přes zákaz bude mít Huawei Mate 30 Google aplikace

Huawei brzy vydá svůj vlajkový telefon. Má se tak stát ještě tento měsíc. Podle všeho však by neměl mít Google mapy, play nebo Gmail. Nicméně pravděpodobně je bude mít.

Právě firma Huawei je terčem obchodní války mezi Čínou a USA. Některé společnosti US mají zakázáno prodávat věci nebo služby pro Čínské společnosti včetně Huawei.

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro

Týká se to také Google a licencovaného Androidu. To znamená, že Huawei může využít pouze klasický open-source Android, ale bez systémové úrovně Google Play, Map, Gmail, Fotografií a dalších aplikací, které Android telefony mají.

Nicméně bylo by otázkou, jestli Mate 30 vůbec najde nějaké zákazníky bez těchto Google aplikací. Původně se tedy myslelo, že se použije Harmony OS.

Nicméně slýcháváme informaci o tom, že Mate 30 Pro dorazí s open-source Androidem, ale veškeré tyto aplikace si bude moci nainstalovat každý uživatel poté, co telefon zakoupí. A asi to i každý technicky zdatný udělá. Možná Huawei najde cestu, jak celou instalaci ulehčit.

Buroň Tomáš

CEO Androiduj.cz at Androiduj.cz
O telefony Android se zajímám od prvopočátku. Nicméně jako první Android telefon jsem měl Samsung Galaxy S3. Od té doby jsem této značce zůstal věrný. Hodně mě zajímají různé veletrhy a konference jako jsou CES, MWC, Google I / O, IFA a spoustu dalších. Zaobírám se i tvorbou Android aplikací v Android Studio.
Umělá inteligence, VR, AR a další technologické vychytávky jsou v mém zájmu a rád o nich píší.