Indický trh s chytrými telefony se zotavuje s růstem prodejů

Indický trh s chytrými telefony zažívá strmý pokles, ale zdá se, že se tento trend brzy zastaví. Nová analýza společnosti Counterpoint ukazuje, že celkové dodávky klesly jen o 3 % ve...
Indický trh s chytrými telefony se zotavuje s růstem prodejů

Indický trh s chytrými telefony zažívá strmý pokles, ale zdá se, že se tento trend brzy zastaví. Nová analýza společnosti Counterpoint ukazuje, že celkové dodávky klesly jen o 3 % ve srovnání s prvním čtvrtletím, což je méně než očekávali analytici.

Výzkumníci z Counterpointu věří, že zlepšující se podmínky na trhu a klesající inflace měly pozitivní vliv na prodeje. Ve skutečnosti segment prémiových smartphoneů zaznamenal ohromující nárůst o 112 % meziročně. To se zdá být v souladu s předchozí analýzou tvrdící, že se indický trh, který dosáhl svého vrcholu, pomalu přesouvá k dražším smartphonům. To je částečně důvodem, proč společnost Xiaomi…

FAQ:

1. Jaké jsou hlavní příčiny poklesu indického trhu s chytrými telefony?

Hlavními příčinami poklesu jsou nejen celosvětová pandemie COVID-19, ale také ekonomické nepokoje a zvýšená inflace v Indii.

2. Co vedlo ke zlepšení tržních podmínek?

Zlepšení tržních podmínek je přisuzováno klesající inflaci a uklidnění ekonomických ukazatelů. To se projevilo v mírném zotavení poptávky po chytrých telefonech.

3. Jaký význam má růst segmentu prémiových smartphoneů?

Růst segmentu prémiových smartphoneů naznačuje, že indický trh postupně přechází na dražší zařízení. To může znamenat větší zisk pro výrobce, ale také zvyšuje nároky na kvalitu a inovace.

4. Jakou roli sehrává společnost Xiaomi na indickém trhu?

Společnost Xiaomi je jedním z hlavních hráčů na indickém trhu s chytrými telefony. Její konkurenceschopné ceny a široký sortiment zařízení jí umožnily získat velký podíl na trhu.

5. Jaký je výhled do budoucna pro indický trh s chytrými telefony?

Přestože se trh zotavuje, předpokládá se, že bude trvat nějakou dobu, než se vrátí na předpandemickou úroveň. Nicméně očekává se, že se bude postupně rozšiřovat segment prémiových smartphoneů.

Článek byl převzat z: [odkaz]

Zdroj: https://www.gsmarena.com/counterpoint_indias_smartphone_market_shrinks_3_in_q2_premium_segment_grows_112-news-59379.php