Vypnout reklamy

Instagram si opět hraje s ohněm a na test odstranil nejnovější příspěvky ze stránky #hashtagu

Instagram si zase hraje a chce nabídnou lidem pomoci hashtagu co nejpřesnější výsledky a tím chce zrušit možnost si zobrazit „nejnovější“ příspěvky.

Na instagramu, když zadáte hastag do vyhledávání nebo jen tak něco hledáte, tak se otevře stránka, kde jsou záložky jako „Top“, „Nejnovější“ a „Reels“. Někteří uživatelé si všimli, že právě „Nejnovější“ záložka zmizela. Jde prozatím o test.

Společnost o této změně informovala. Zkouší najít způsob, jak udělat hashtagy ještě více hodnotnější pro všechny lidi. Chtějí tak vidět, jestli tato změna pomůže spojit více lidí se zájmem o relevantní obsah.

Z toho také vyznívá, že Instagram vylepšil algoritmus, aby daným uživatelům zobrazoval v TOP opravdu personalizované příspěvky, které se budou lidem líbit. Nicméně je to zvláštní, protože přeci jenom se někteří chtějí podívat na to, co bylo přidáno jako poslední. Přeci jenom tohle už Instagram zkoušel například u feedu, kdy z chronologického zobrazení nechal algoritmus vybírat pro daného uživatele, co se mu hodí. Následně Instagram usoudil, že je to nesmysl a vrátil se k chronologickému řazení.

Hlavně taková změna uškodí malým influencerům a upřednostní právě ty velké.