Instagram testuje ověření věku

Instagram testuje ověření věku pro své účty. Dělá to z důvodu bezpečí dětí. Prozatím testují v US.

Prozatím se tak děje v Americe, ale je docela možné, že dorazí i do Evropy. Většinou takové pokusy dělají právě v US a poté, jestli se vše osvědčí, tak dostanou do jiných států. Záleží zase na druhou stranu, jak si poradí s ochranou osobních údajů.

Abyste ověřili svůj účet, tak musíte nahrát fotografií a následně dochází k ověření, které může trvat až dva dny. Jsou zde dvě možnosti, jak tohle celé provést.

První je udělat selfie video a na obrazovce uvidíte, co máte dělat, aby bylo vše úspěšné. Následně video nasdílíte na Yoti, což je firma, která se specializuje právě na ověření věku a jde také o partnera Instagramu. Yoti dokáže rozpoznat podle vaší tváře, jestli máte věk na to používat Instagram a následně je video smazané.

Co se týče druhé možnosti, tak je to hlasování lidí. Tedy přesně tak. Požádáte své followery o to, aby potvrdili váš věk. Ten kdo hlasuje, tak musí mít také přes 18 let a nesmí v dané chvíli hlasovat pro jiného. Můžete také označit tři lidi, kteří pro vás budou hlasovat.

Proč k tomuto nyní dochází? Je to z toho důvodu, aby Instagram používali lidé starších 13 let (v některých státech musí být ještě starší). Dále je to kvůli ochraně, protože pokud vám je mezi 13 až 17 let, tak váš účet bude ve výchozím nastavení pouze soukromý.