Vypnout reklamy

Intel žaluje společnost Qualcomm ze zneužívání monopolního postavení

Intel žaluje firmu Qualcomm za zneužívání monopolu

Ve vesmíru jsou jenom tři konstanty – hmota, energie a Qualcomm, který se angažuje v reálném souboji. Tentokrát stížnost na Qualcomm pochází ze strany společnosti Intel, která tvrdí, že Qualcomm účtuje za své licence pětkrát více a současně nabízí nízké ceny pro výrobce telefonu, kteří využijí jejích čipy.

Společnost Intel vyzvala společnost ITC, aby prozkoumala společnost Qualcomm neboť se domnívá, že její technologie není licencovaná za „spravedlivých, přiměřených a hlavně nediskriminačních podmínek“. Problémem je, že společnost vybírá nesmyslně vysoké sazby. Společnost Qualcomm na druhé straně uvedla, že Intel používá patenty v některých modemech LTE protiprávně.

Stížnost od společnosti Intel přichází den poté, kdy čtyři společnosti, které dodávají části do telefonu iPhone a tabletů iPad, žalují Qualcomm za nepřiměřené ceny za patenty. Společnost je také vyšetřovaná FTC a byla pokutovaná. Taktéž nezapomeňte na to, že společnost Apple uměle zpomalila modemy Qualcomm ve svých telefonech, než Intel.

Boj intel vs Qualcomm přiostřuje. Pokud si dobře pamatujeme, tak právě Intel čipy byly v Asus ZenFone, ale byly nahrazeny Qualcomm čipy. Intel se totiž stáhl z pole pro čipy na mobilní telefony a možná právě teď se snaží přilít olej do ohně.