Vypnout reklamy

Nový chytrý robot od společnosti Samsung může být skutečností. Tento robot má asistenta Bixby a umělou inteligenci. Dokáže nahrávat konverzace, má fotoaparát a snímač otisků prstů na displeji.

Společnost tak chce na trh uvést svůj první chytrý reproduktor s asistentem Bixby. Reproduktor má i svůj malý dotykový displej.

Patent byl podán v polovině března 2019 a to u USPTO v Americe. Paten byl zveřejněn 19. září 2019 a ke stejnému datu byl zařazen do databáze WIPO.

Chytrý reproduktor Samsung
Chytrý reproduktor Samsung

Nový inteligentní reproduktor Samsung má tvar koule a je obklopen prstencem, se kterým se dá otáčet. Reproduktor vypadá jako míč a tak se dá s ním snadno manipulovat.

Robot vybaven kamerou

Navíc pokud budete mluvit s inteligentním reproduktorem, tak bude neustále u vás. Robot je vybaven kamerou a infračerveným senzorem, takže robot dokáže prozkoumávat okolí a vypočítávat vzdálenost k objektům. Pokud bude mít robot před sebou překážku, tak je robot dostatečně inteligentní a překážku překoná.

Fotoaparát v tomto robotovi dokáže zaznamenávat fotografie i videa. Modul se skládá z několika objektivů. Pouzdro, ve kterém je celý systém robota, tak je opatřeno materiálem, které nejde jen tak poškrábat.

Dotykový displej

Chytrý reproduktor Samsung
Chytrý reproduktor Samsung

V prstenci je také dotykový displej, kde je mimo jiné i skener otisků prstů a senzor duhovky. Dále je tady integrován reproduktor nebo baterie. S tímto reproduktorem můžete také volat, přehrávat hudbu, povídat si.

Zařízení je vybaveno HDMI, USB a 3.5mm audio jackem. Nechybí ani microSD karta, Bluetooth, WiFi a LAN.

Dostupnost

Zde se však ukáže tento chytrý reproduktor od Samsungu na pultech obchodu, tak to je velká neznámá. Věříme, že někdy ano…

Zdroj