Vypnout reklamy

Inteligentní domácí robot Samsung

Vydáno dne: 4.10.2019

Inteligentní domácí robot, který je prozatím jenom na papíře, ale je možné, že se objeví na trhu. Byl by to první robot od Samsungu.

Nový chytrý robot od společnosti Samsung může být skutečností. Tento robot má asistenta Bixby a umělou inteligenci. Dokáže nahrávat konverzace, má fotoaparát a snímač otisků prstů na displeji.

Společnost tak chce na trh uvést svůj první chytrý reproduktor s asistentem Bixby. Reproduktor má i svůj malý dotykový displej.

Patent byl podán v polovině března 2019 a to u USPTO v Americe. Paten byl zveřejněn 19. září 2019 a ke stejnému datu byl zařazen do databáze WIPO.

Chytrý reproduktor Samsung
Chytrý reproduktor Samsung

Nový inteligentní reproduktor Samsung má tvar koule a je obklopen prstencem, se kterým se dá otáčet. Reproduktor vypadá jako míč a tak se dá s ním snadno manipulovat.

Robot vybaven kamerou

Navíc pokud budete mluvit s inteligentním reproduktorem, tak bude neustále u vás. Robot je vybaven kamerou a infračerveným senzorem, takže robot dokáže prozkoumávat okolí a vypočítávat vzdálenost k objektům. Pokud bude mít robot před sebou překážku, tak je robot dostatečně inteligentní a překážku překoná.

Fotoaparát v tomto robotovi dokáže zaznamenávat fotografie i videa. Modul se skládá z několika objektivů. Pouzdro, ve kterém je celý systém robota, tak je opatřeno materiálem, které nejde jen tak poškrábat.

Dotykový displej

Chytrý reproduktor Samsung
Chytrý reproduktor Samsung

V prstenci je také dotykový displej, kde je mimo jiné i skener otisků prstů a senzor duhovky. Dále je tady integrován reproduktor nebo baterie. S tímto reproduktorem můžete také volat, přehrávat hudbu, povídat si.

Zařízení je vybaveno HDMI, USB a 3.5mm audio jackem. Nechybí ani microSD karta, Bluetooth, WiFi a LAN.

Dostupnost

Zde se však ukáže tento chytrý reproduktor od Samsungu na pultech obchodu, tak to je velká neznámá. Věříme, že někdy ano…

Zdroj

Buroň Tomáš
Tágy: