Vypnout reklamy

Jak funguje nový systém notifikací v Android 11?

Android 11

Určitě jste už zaznamenali, že se v Android 11 změnil způsob notifikací. Nyní to již nebude tak, Že budete muset stáhnout roletku a kliknout na danou notifikaci. Tímto lidé zbytečně ztráceli čas, protože museli dělat mezikrok.

V notifikační liště je nyní hlavička pro konverzace. To znamená, že se zde objeví chat a jiné zprávy. Ostatní notifikace pak budou pod touto sekci.

Počítadlo pro nepřečtené zprávy je dostatečně velké a jednoduché na čtení. Zároveň dostanete oznámení o novém členu ve vaší chatovací aplikaci.

Avatary jsou nyní před každou konverzací. Uživateli to tak dává jasnou představu o tom, kdo píše, než pouhé jméno, které je i nyní větším písmem.

Android 11 však vytvořil notifikační bubliny, tedy po vzoru Facebook Messenger, kde budou moci být jednotlivé notifikace v pohyblivé bublině přímo na obrazovce.

Z preview verze do beta

Tato funkce byla k dispozici ve verzi Preview a dostala se i do beta verze, takže je jasné, že s ní Google počítá až do konečné fáze. Vývojáři mohou využí BubbleMetadata API, aby mohli začít tyto notifikace využívat.

Právě bubliny odstraňují mezi článek mezi otevíráním dané notifikace. Bubliny jsou méně otravnější, než stahovat notifikační list a přebírat se ve všech těch zprávách.

Bubliny jsou adaptivní, takže vy sami si mužete nastavit, jak velké budou.