Vypnout reklamy

Jak odstranit staré aplikace z vašeho telefonu nebo tabletu Android

Stahování aplikací z obchodu Google Play je jednoduché. Předtím, než se nadějete, budete mít na svém zařízení hromadu aplikací, které leží nevyužité. Mohou zabírat mnoho úložného místa, takže smazání nechtěných aplikací…

Jak odstranit staré aplikace z vašeho telefonu nebo tabletu Android

Stahování aplikací z obchodu Google Play je jednoduché. Předtím, než se nadějete, budete mít na svém zařízení hromadu aplikací, které leží nevyužité. Mohou zabírat mnoho úložného místa, takže smazání nechtěných aplikací je chytrý způsob, jak uvolnit místo. Tím také zlepšíte výkon vašeho telefonu nebo **tablet**u tím, že se zbavíte zbytečných aplikací. Tento návod vám ukáže, jak smazat aplikace na vašem zařízení s Androidem.

Prvním krokem je najít ikonu aplikace, kterou chcete smazat. Podržte ji prstem a objeví se možnost „Odinstalovat“. Klepněte na tuto možnost a potvrďte smazání aplikace.

Dalším způsobem, jak smazat aplikaci, je přejít do nastavení vašeho zařízení. V sekci Aplikace najděte seznam všech nainstalovaných aplikací. Vyberte tu, kterou chcete smazat, a klepněte na tlačítko „Odinstalovat“.

Pokud byste chtěli smazat více aplikací najednou, můžete využít aplikaci pro správu souborů, která umožňuje hromadné mazání.

Smazání nechtěných aplikací není jen způsob, jak uvolnit místo na vašem zařízení, ale také způsob, jak přispět k lepšímu výkonu. Méně aplikací totiž znamená méně pozadí procesů běžících na pozadí.

**FAQ:**

1. Jak mohu zjistit, které aplikace zabírají nejvíce místa na mém zařízení?
– K dispozici jsou různé aplikace pro správu úložiště, jako například Google Files, které vám ukážou, kolik místa zabírají jednotlivé aplikace.

2. Co se stane s daty a nastaveními aplikace, kterou smažu?
– Smazáním aplikace se odstraní veškerá data a nastavení spojená s touto aplikací. Pokud si tedy opět nainstalujete tuto aplikaci, budete muset začít od začátku.

3. Existuje způsob, jak obnovit smazanou aplikaci?
– Ano, mnoho aplikací lze znovu stáhnout z obchodu Google Play nebo jiných obchodů s aplikacemi. Stačí najít aplikaci ve vyhledávání a klepnout na tlačítko „Nainstalovat“.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/delete-android-apps-tutorial/