Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Jak se dařilo firmám v prvním kvartálu, jako je Samsung, Huawei, Apple a Xiaomi?

Jak se dařilo firmám v prvním kvartálu, jako je Samsung, Huawei, Apple a Xiaomi?

Vydáno dne: 17.5.2020

Samsung, Huawei, Apple mají jedno společného a to je pokles prodejů mobilních telefonu v prvním čtvrtletí. Naopak firmě Xiaomi prodeje rostou.

V prvním čtvrtletí na některé firmy dopadly opatření Číny více a na některé méně. Nicméně už v prvním čtvrtletí se prodeje mobilních telefonu propadly o 13% a poprvé za 6 let se dostaly pod 300 miliónů jednotek.

Samsung

Samsung stále drží 20% trhu mobilních telefonu a je na první pozici. Nicméně prodeje poklesly o 18% meziročně a zároveň má nyní o 1% méně trhu, než měl minulý rok. Problém je pravděpodobně série Galaxy S20 a tak trochu špatné naplánování vypuštění na trh. Ve chvíli, kdy se telefon dostal na trh, tak se svět začínal pomalu ponořovat do karantény.

Huawei

Firmě Huawei se i přes zákazy ze strany US dařilo. Nicméně prodeje jsou o 17% meziročně horší, ale drží si 17% trhu.

Apple

Applu se v lednu dařilo hlavně při prodejích Číně, nicméně to jenom do chvíle, dokud nebyla Čína uvalena do karantény. Firmě se podařilo ukousnout trošku z trhu a má nyní 14% oproti 12% z minulého roku.

Xiaomi

Nejvíce rostla firma Xiaomi a Realme. Firma měla silné prodeje v Indií a meziročně vyrostla o 7% a to na 29.7 miliónu prodaných telefonu. Dále si drží 10% trh.

Samsung
Samsung

V TOP 10 firem nevidíme HTC ani Sony. To je z toho důvodu, že mají nízké procento na trhu, takže jsou vedeny už pouze v ostatních.

Buroň Tomáš