Vypnout reklamy
21.10.2019

Jak se vyvíjely systémy na telefon v od roku 1999 – 2019?

Na videu uvidíte, jaký podíl měla firma Microsoft se svým Windows Mobile systémem. Většinou se držel nad 30%, ale konkurence byla opravdu malá.

Takový Symbian rostl docela pomalu, až od roku 2002 dostal nový nádech, kdy překročil až 40% podílu na trhu. Windows Mobile a jeho podíl následně stále klesal a na trh se dostávaly nové operační systémy.

2007 a příchod iOS a Android

V roce 2007 pak dorazil iOS od Apple, což nebylo tak velké ohrožení, ale jakmile dorazila první verze Androidu, tak právě tento systém začal značně růst a v některých případech má až 85% podílu na trhu.

V historií dominovaly telefony s OS PalmOS a Windows Mobile, avšak to se změnilo a už v roce 2003 dokázal Symbian sesadit Windows Mobile. Symbian se totiž následně dostával i na telefony Nokia série N.

Dominance systému Android

V dnešní době dominují systémy Android a iOS. Pomalu roste podpora systému KaiOS.

Co je to KaiOS

KaiOS je telefon do základních mobilních telefonu. Soustředí se hlavně na chytré tlačítkové telefony a je založen na Linuxovém jádru. Vychází z již nevyvíjeného systému Firefox OS a na trh se dostal v roce 2017

Mohlo by se Vám líbit...

Můžete navštívit další stránky tohoto webu, kde jsme pro vás vybrali, co by vás mohlo zajímat nejvíce. Víte o tom, že na stránce ukrýváme slevový 10% kupón, který můžete použít v našem obchodě s PC hrami? Kupón naleznete ve hře, kde je otevřený svět a spousta zabijáků. Je dostupná na PC i na mobil.