Vypnout reklamy

Jak vybrat pračku do domácnosti?

Chceme-li, aby nám pračka dlouho vydržela, měli bychom si dát s jejím vybíráním trochu práce. Zejména si musíme ujasnit, co od naší nové pračky očekáváme. Někteří se spokojí s klasickou pračkou, jiní dávají přednost chytré pračce s užitečnými funkcemi, které lze ovládat dokonce i na dálku. Společně se tedy podíváme, co nám současný trh nabízí a dle jakých kritérií se rozhodovat pro tu či onu pračku.

Co zvážit u obyčejné i smart pračky

Než si pračku pořídíme, měli bychom dobře zvážit, kam ji chceme umístit. Jestli-že disponujete dostatečným prostorem, můžete mít pračku v oddělené místnosti. V českých domácnostech máme pračku nejčastěji v koupelně či dokonce v kuchyni. O to tišší model bychom měli vybírat. Do malých místnosti se hodí tzv. slim pračka, popř. pračka s horním plněním. Pračka v kuchyni bývá nejčastěji zabudovaná do kuchyňské linky, působí to vkusněji než samostatně stojící pračka. Dále bychom měli popřemýšlet nad tím, jak velký buben budeme potřebovat. Pro dvoučlennou domácnost si vystačíte s bubnem s kapacitou 4 kg, pro čtyřčlennou domácnost si raději pořiďte buben na 6 kg prádla. Důležitým parametrem je také počet otáček. Standartní rozmezí otáček je cca 1000-1200. Musíme mít na paměti, že čím rychleji se buben točí, tím bude prádlo po jeho vypraní sušší.              

Smart pračky

Chytré pračky jsou výdobytkem pokrokové doby. Že jste zapomněli zapnout pračku, než jste odešli do práce? Žádný problém, v dnešních dnech lze pračka zapnout také na dálku. Chytré pračky fungují na bázi stažení aplikace do našeho mobilního telefonu. Umí samozřejmě prát i bez něj. Smart pračky disponují další užitečnou funkcí, dokáží nám např. poradit na kolik stupňů prát naše prádlo nebo kolik pracího prášku na danou várku prádla spotřebovat. A pozor! Jestliže se pračka dostane do úzkých, můžeme přes staženou aplikaci zavolat jedním klikem do servisu. Chytré pračky nám toho mohou nabídnout mnohem více, záleží jen na technologiích, kterými disponuje. U chytrých praček tak můžeme najít funkci odloženého startu, eco bubble, funkci přidání prádla během praní, funkci dětské pojistky, ale také např. funkci fuzzy logic, která pomocí zabudovaných senzorů dokáže sledovat, jak pračka pere a dle toho přizpůsobí proces praní, aby byl co nejefektivnější a nejúspornější.