Jak vypnout sdílení fotek do iCloud

Boj s otravnou zprávou „Vaše zařízení nemůže zálohovat, protože není dostatek úložného prostoru v iCloud“ je opravdu iritující. Díky silným kamerám na dnešních špičkových telefonech s Androidem a nejnovějším zařízením iPhone,…

Jak vypnout sdílení fotek do iCloud

Boj s otravnou zprávou „Vaše zařízení nemůže zálohovat, protože není dostatek úložného prostoru v iCloud“ je opravdu iritující. Díky silným kamerám na dnešních špičkových telefonech s Androidem a nejnovějším zařízením iPhone, stačí několik fotografií v plném rozlišení iPhone, abyste dosáhli limitu bezplatných 5 GB úložného prostoru, který dostanete při jeho prvním vytvoření.

Problém nedostatku místa v iCloud může být skutečně frustrující, ale existuje několik způsobů, jak s tímto problémem jednoduše zacházet. Jednou z možností je zakoupit si doplňkový úložný prostor v iCloud za příslušný poplatek. Další variantou je optimalizace fotografií a videí na svém zařízení, aby zabíraly méně místa.

Pokud se i přes tyto kroky stále setkáváte s nedostatkem místa v iCloud, můžete zvážit možnost zálohování dat na jiném cloudovém úložišti nebo na externím pevném disku.

FAQ:

1. Jaký je maximální dostupný úložný prostor v iCloud?
Dostupný úložný prostor v iCloud se liší podle tarifu, který si vyberete. Standardně je k dispozici 5 GB zdarma při vytvoření účtu.

2. Jak mohu optimalizovat své fotografie a videa pro ušetření místa v iCloud?
Existuje možnost zapnutí funkce Optimalizovat úložiště ve Fotoaparátu na iPhone, která ukládá snímky ve vyšším rozlišení do cloudu a na zařízení ponechává pouze menší verzi.

3. Co dělat, pokud i přes opatření mám stále nedostatek místa v iCloud?
V případě trvalého nedostatku úložného prostoru v iCloud můžete zvážit zakoupení doplňkového úložného prostoru nebo zálohování dat na jiném úložišti.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/icloud-photos-turn-off-tutorial/