Jak vypnout umělou inteligenci Google – tipy a triky

Na letošní konferenci Google I/O 2024 byla představena nová funkce Google AI Overviews, která je nyní dostupná pro všechny uživatele v USA. Tato funkce zobrazuje malý přehled umělé inteligence (rozšiřitelný), shrnující…

Jak vypnout umělou inteligenci Google - tipy a triky

Na letošní konferenci Google I/O 2024 byla představena nová funkce Google AI Overviews, která je nyní dostupná pro všechny uživatele v USA. Tato funkce zobrazuje malý přehled umělé inteligence (rozšiřitelný), shrnující vaši odpověď na vrcholu výsledků vyhledávání. Relevantní webové výsledky, produkty nebo placená reklama jsou posunuty dolů. Je třeba však zmínit, že tato funkce je stále ve fázi raného vývoje a nemusí zobrazovat relevantní nebo správné informace.

Na první pohled se zdá, že nový prvek AI Overviews může být užitečný pro rychlé získání informací na dané téma. Uživatelé tak mohou rychle zjistit odpověď na svou otázku bez nutnosti procházet celou webovou stránku. Nicméně je důležité si uvědomit, že v této rané fázi vývoje může být funkce nepřesná a nezobrazovat úplně správné informace.

Vzhledem k tomu, že se jedná o novou funkci, je možné, že budou postupem času probíhat aktualizace a vylepšení, která zajistí přesnější a relevantnější informace. Prozatím je tedy třeba s jistou rezervou přistupovat k informacím zobrazeným v AI Overviews.

FAQ:
1. Jak aktivovat funkci Google AI Overviews?
Aktuálně je funkce dostupná pouze pro uživatele v USA a není nutné žádné speciální kroky k aktivaci. Stačí provést standardní vyhledávání a přehled umělé inteligence se zobrazí automaticky na vrcholu výsledků.

2. Jsou informace v AI Overviews vždy správné?
Vzhledem k tomu, že se jedná o novou funkci v raném stádiu vývoje, může být zobrazené informace nesprávné nebo nepřesné. Doporučuje se prověřit další zdroje pro potvrzení správnosti informací.

3. Bude funkce Google AI Overviews dostupná i pro uživatele mimo USA?
Zatím není známo, kdy a zda bude funkce dostupná i pro uživatele ve světě mimo USA. Google pravděpodobně bude postupně rozšiřovat dostupnost funkce do dalších regionů, ale zatím není stanoven konkrétní plán.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/how-to-turn-off-googles-ai-overviews-search/