Jak využít Rychlé nastavení k zobrazení běžících aplikací na vašem Androidu

Máte smartphone s Androidem? I když na svém telefonu neprovádíte mnoho činností, může být několik aplikací běžících na pozadí. Ať už používáte telefon k odesílání e-mailů nebo hledání cesty, možná ani…

Jak využít Rychlé nastavení k zobrazení běžících aplikací na vašem Androidu

Máte smartphone s Androidem? I když na svém telefonu neprovádíte mnoho činností, může být několik aplikací běžících na pozadí. Ať už používáte telefon k odesílání e-mailů nebo hledání cesty, možná ani nepřemýšlíte nad tím, že byste tyto aplikace měli zavřít poté, co je přestanete používat. To může negativně ovlivnit výkon vašeho zařízení, zejména pokud jde o levný telefon. Android usnadňuje identifikaci a ukončení aplikací, které běží na pozadí vašeho telefonu, aniž byste museli přistupovat k složitým menu. Seznam aktivních aplikací je zobrazený v menu Rychlá nastavení. Postupujte podle tohoto průvodce, abyste se dozvěděli jak.

Když chcete zavřít aplikaci na Androidu, postupujte následovně:
Krok 1: Potáhněte prstem nahoru od spodní části obrazovky, abyste otevřeli menu Rychlá nastavení.
Krok 2: Klepněte na ikonu „Aktivní aplikace“.
Krok 3: Zobrazí se seznam všech aplikací, které aktuálně běží. Klepněte na ikonu hamburgrového menu (tři tečky nebo čáry) u aplikace, kterou chcete zavřít, a vyberte možnost „Zavřít“.

A to je vše! Nyní byste měli mít lepší přehled o tom, jak zavírat aktivní aplikace na svém Android zařízení. Ujistěte se, že pravidelně kontrolujete běžící aplikace a zavírejte ty, které nepotřebujete. Vaše zařízení by mělo pracovat plynuleji a rychleji.

FAQ:
Jaký je dopad běžících aplikací na výkon telefonu?
Běžící aplikace mohou snižovat výkon telefonu a způsobit zpomalení systému. Zavřením nepotřebných aplikací můžete dosáhnout lepšího výkonu.

Je obtížné najít seznam aktivních aplikací na Androidu?
Ne, Android má jednoduché rozhraní pro zobrazení aktivních aplikací ve menu Rychlá nastavení. Stačí pár klepnutí a máte přehled o tom, co běží na vašem telefonu.

Může být uzavření aktivních aplikací škodlivé pro telefon?
Ne, zavření aktivní aplikace by nemělo poškodit vaše zařízení. Naopak, to může pomoci zajistit jeho plynulý provoz a lepší výkon.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/android-quick-settings-see-running-apps/