Jak zapnout tmavý režim – návod v Google Drive

Dark mode je stále více populární mezi uživateli mobilních zařízení a počítačů. Mnoho aplikací a webových stránek, včetně těch od Google, nabízí možnost přepnout se do tmavého režimu pro šetrnější používání…

Jak zapnout tmavý režim - návod v Google Drive

Dark mode je stále více populární mezi uživateli mobilních zařízení a počítačů. Mnoho aplikací a webových stránek, včetně těch od Google, nabízí možnost přepnout se do tmavého režimu pro šetrnější používání očí ve tmě. Nicméně, zatímco většina Android aplikací od Googlu podporuje tmavý režim, na webu to tak často nenajdete.

Jednou z výjimek je Google Drive, cloudová služba pro ukládání a sdílení souborů. Google Drive nyní podporuje tmavý režim nejen na mobilních zařízeních, ale i na desktopových počítačích, včetně Chromebooků pro každý rozpočet. Aktivace tmavého režimu pro Google Drive je snadná a dostupná pro všechny uživatele s Google účtem, nejen pro uživatele Workspace.

Po zapnutí tmavého režimu můžete vyzkoušet některé tipy pro efektivnější využití Google Drive a jeho funkcí. Díky těmto tipům můžete využít maximum z této oblíbené aplikace pro ukládání a správu souborů v cloudu.

Závěrem mohu říci, že tmavý režim se stává nedílnou součástí moderních aplikací a webových stránek a Google Drive není výjimkou. Díky možnosti nastavení tmavého režimu si můžete pohodlněji prohlížet své soubory ve špatných světelných podmínkách a šetřit tak své oči.

**FAQ:**

1. Jak aktivovat tmavý režim v Google Drive?
– Pro aktivaci tmavého režimu v Google Drive stačí přejít do nastavení aplikace nebo webové verze a vybrat možnost „tmavý režim“.

2. Je tmavý režim dostupný pro všechny uživatele?
– Ano, tmavý režim je dostupný pro všechny uživatele s Google účtem, bez ohledu na to, zda používají placenou verzi Google Workspace.

3. Jaké další výhody má tmavý režim kromě šetrnosti pro oči?
– Tmavý režim může také snížit spotřebu energie u zařízení s OLED obrazovkou a zajistit pohodlnější čtení obsahu ve tmě.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/google-drive-dark-mode-enable-tutorial/