Vypnout reklamy

Jak ztlumit zprávy ve skupině v Google Messages, iMessage a WhatsApp.

Skupinové zprávy jsou skvělý způsob, jak sdílet informace a plánovat události s rodinou a přáteli. Nicméně, časté upozornění na zprávy může být rušivé a otravné. Dobrou zprávou je, že můžete ztlumit…

Jak ztlumit zprávy ve skupině v Google Messages, iMessage a WhatsApp.

Skupinové zprávy jsou skvělý způsob, jak sdílet informace a plánovat události s rodinou a přáteli. Nicméně, časté upozornění na zprávy může být rušivé a otravné. Dobrou zprávou je, že můžete ztlumit skupiny, do kterých patříte, abyste nedostávali zbytečná upozornění. Tuto funkci můžete použít na špičkových i levných telefonních zařízeních s operačním systémem Android, stejně jako na iPhonu. Jak na to?

Na začátku je důležité si uvědomit, že ztlumení skupiny neznamená, že ji opustíte. Můžete si nadále prohlížet zprávy ve skupině, ale nebudete dostávat otravné notifikace v podobě zvukových signálů a blikajících upozornění na displeji.

Postup je velmi jednoduchý. Nejprve otevřete aplikaci Zprávy na svém zařízení a přejděte do konverzace s tou skupinou, kterou chcete ztlumit. Poté klepněte na název skupiny nebo tlačítko s třemi tečkami v horním pravém rohu obrazovky. Zde v menu vyberte možnost „Nastavení“ a pak „Ztlumit notifikace“.

Po této jednoduché úpravě už nebudete rušeni neustálými notifikacemi z dané skupiny. Budete moci prohlížet zprávy vlastním tempem, aniž by vás rušily nepřetržité zvuky a vibrování.

FAQ:

1. Jak poznám, že skupinu mám ztlumenou?
Pokud máte skupinu ztlumenou, už se vám nebudou zobrazovat notifikace s novými zprávami a v telefonu se neobjeví žádné upozornění na aktuální konverzaci ve skupinovém chatu.

2. Co se stane, když opět povolím notifikace ze skupiny?
Pokud se rozhodnete znovu povolit notifikace ze skupiny, začnete opět dostávat upozornění o nových zprávách a činnostech ve skupinovém chatu.

3. Jak mohu nastavit specifické časy, kdy chci dostávat notifikace ze skupiny?
Na některých zařízeních a aplikacích můžete nastavit časový rozvrh pro notifikace ze skupiny, aby vás nerušily například v noci nebo během pracovní doby. Tato funkce vám umožní lépe řídit, kdy chcete být informováni o nových zprávách.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/mute-group-text-sms-tutorial/