Nová funkce, která ulehčí kopírování a vkládání u Android P systému

Určitě spousta lidí s Android telefonem má problémy s kopírováním textu a vkládáním v systému Android. Označit některý text lze docela velmi těžko. V této chvíli musíte dlouze podržet prst na obrazovce a vybrat si jestli chcete kopírovat, vložit nebo označit všechno. V případě, že podržíte dlouze na daném slovíčku, tak se vám označí. Avšak […]

Android P

Určitě spousta lidí s Android telefonem má problémy s kopírováním textu a vkládáním v systému Android. Označit některý text lze docela velmi těžko. V této chvíli musíte dlouze podržet prst na obrazovce a vybrat si jestli chcete kopírovat, vložit nebo označit všechno.

V případě, že podržíte dlouze na daném slovíčku, tak se vám označí. Avšak to opravdu nestačí a když chcete označit nějakou větu, tak musíte chytnout kurzor a potáhnout, což se někdy nedaří moc dobře.

Nicméně v Android P je novinka, která se chová jako magnet a lépe tak označíte, co potřebujete.

Anglicky se funkce nazývá „Magnifier“. Stále ovšem budete mít dvě tečky po obou stranách, které se vyvolají dlouhým stisknutím. Avšak tentokrát to bude jednodušší, protože označování bude jednodušší a to díky okýnku nad textem, který označujete. Tato funkce funguje nejenom na text, ale třeba i v případě, kdy si něco chcete na fotografií přiblížit.

Stále však nevíme, co písmeno „P“ znamená, tak je jasné, že na telefony bude systém oficiálně dostupný na koni léta. Pak už jenom záleží na samotných výrobcích, kdy je umístí do svých mobilních telefonu.

zdroj: phonearena