Jen třetina amerických kupujících iPhonů upgradovala úložiště: zjišťuje nová zpráva od CIRP

Zpráva od CIRP přináší nová data ohledně chování kupujících iPhonů ve Spojených státech. Podle této analýzy se ukázalo, že pouze třetina amerických zákazníků, kteří si v červnu pořídili iPhone, investovala do...
Jen třetina amerických kupujících iPhonů upgradovala úložiště: zjišťuje nová zpráva od CIRP

Zpráva od CIRP přináší nová data ohledně chování kupujících iPhonů ve Spojených státech. Podle této analýzy se ukázalo, že pouze třetina amerických zákazníků, kteří si v červnu pořídili iPhone, investovala do rozšíření jejich úložného prostoru.

CIRP, což je zkratka pro Consumer Intelligence Research Partners, se specializuje na průzkumy a analýzy spotřebitelského chování. Jejich poslední zpráva přináší několik zajímavých poznatků ohledně volby úložného prostoru u iPhonu.

Podle zjištění CIRP zvolila pouze třetina zákazníků v USA, kteří si v červnu pořídili iPhone, možnost rozšíření svého úložného místa. To znamená, že dvě třetiny uživatelů preferují standardní úložný prostor, který je nabízen s daným modelem. Tato skutečnost může být překvapivá, protože většina mobilních telefonů na trhu umožňuje rozšíření úložiště pomocí paměťových karet.

Důvody pro tuto volbu mohou být různé. Někteří uživatelé prostě nevyužívají tolik místa na svém telefonu a standardní úložný prostor je pro ně dostačující. Jiní si pak zvolí model s větším úložným prostorem už při nákupu, aby nemuseli později investovat do rozšíření.

Tento průzkum je důležitý především pro výrobce iPhonů, protože jim poskytuje cenný pohled na preference zákazníků. Na základě těchto dat se mohou rozhodnout, jaké varianty iPhonů nabízet na trhu a jaké kapacity úložiště dávat do nabídky.

CIRP má v plánu pokračovat v průzkumech a sledování chování zákazníků, aby mohl poskytovat aktuální informace o vývoji trhu s chytrými telefony. Jejich analýza chování kupujících je důležitým nástrojem pro výrobce a pro nás, spotřebitele, to může znamenat lepší přizpůsobení nabídky našim potřebám.

FAQ:

1. Proč jen třetina zákazníků upgradovala úložný prostor svého iPhonu?

2. Jaké jsou nejčastější důvody volby standardního úložného prostoru?

3. Jak mohou výrobci iPhonů využít tato data v budoucím vývoji produktů?

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/more-iphone-buyers-happy-with-minimum-storage_id149803