Již 1.2% Android zařízení běží na Android N

Přinášíme shrnutí podílu Android systému na mobilních telefonech. Statistika je rozdělena do několika verzích systému. Největší podíl v této chvíli patří systému Android L . Systém Android 7 a Android 7.1 má celkem 1.2% mobilních telefonu. Ale Android 6.0 M má stále větší podíl a myslíme si, že příští měsíc předstihne právě Android L. V této […]

Android N 7

Přinášíme shrnutí podílu Android systému na mobilních telefonech. Statistika je rozdělena do několika verzích systému. Největší podíl v této chvíli patří systému Android L . Systém Android 7 a Android 7.1 má celkem 1.2% mobilních telefonu.

Ale Android 6.0 M má stále větší podíl a myslíme si, že příští měsíc předstihne právě Android L. V této chvíli ma systém Android 6.0 M 30.7%.

Oproti minulému roku se Android L propadl o půl procenta na 32.7%. Android M je v těsném závěsu s 30.7%.

Samsung většinou aktualizuje dva roky staré vlajkové telefony

Android podíl na trhu

Android podíl na trhu

Teď záleží, na kolik zařízení se dostane nový systém Android N. Jelikož třeba takový Samsung aktualizuje své mobilní telefony, které jsou dva roky staré. Většinou se hlavně jedná o vlajkové telefony. To znamená, že nového systému by se měl dočkat ještě Samsung Galaxy S6, ale Samsung Galaxy S5 nikoliv.

Ostatní výrobci jsou na tom trošku jinak a občas se aktualizují i starší mobilní telefony. Jak to tedy celé bude, tak na to si počkáme.

Android M je tady od října roku 2015 a jeho cesta k 30.7% procentům nebyla vůbec jednoduchá, ale právě za rok a půl se propast mezi Android L a Android M zmenšila.