Vypnout reklamy

Kamera Google Pixel 4 bude ještě lepší, než jsme doufali.

Kamera u telefonu Google Pixel 4 bude ještě lepší. Nabídne větší baletu barev díky DCI-P3 namísto klasického sRGB.
Google Pixel 4

Byl nalezen kód v aplikaci Google kamery, kde je možnost aktivovat širokou škálu P3 barev. Jedná se o stejný obrazový systém, který mají telefony iPhone a zvládají zobrazit o 25% více barev než s nynějším systémem sRGB.

Apple začal využívat P3 od telefonu iPhone 7 a Google tuto možnost přinesl na telefony Android od minulého roku. Už u Pixel 3 byl nalezen kód, který naznačoval možnosti využití P3 barevného profilu, avšak při vydání firma Google přehodila na sRGB.

Android telefony P3 barvy podporují a senzory jsou na tohle připravené. Problémem je, že žádná aplikace fotoaparátu tuto možnost nepodporuje.

P3 barvy
P3 barvy

Google však od další generace telefonu Pixel mění své stanovisko. Pixel 4 telefony budou disponovat stylovou zadní čtvercovou kamerou po vzoru iPhone a to v levém horním rohu. Zároveň dorazí s integraci Project Soli. Google Pixel 4 pravděpodobně nebude mít snímač otisků prstů, ale podle všeho Google vše vkládá do jednoho bezpečnostního balíčku rozpoznávání tváře.

Google Pixel 4 dorazí taktéž se senzorem Time-of-Flight (ToF), který pomáhá snímat hloubku. Google Pixel 4 bude disponovat pěti předními senzory.

Google chce vyzvat Samsung i Apple na souboj

Dalším a dalším telefonem Pixel se software vylepšuje. U Pixel 2 telefonu jsme mohli zaznamenat spoustu problému, ale Google již opravil software a každý nový Pixel telefon měl povětšinou stabilní verzi bez jakýchkoliv velkých problémů.

Aby se to Google opravdu podařilo a byl právoplatným konkurentem společnosti Samsung a Apple, tak jeho telefon by musel vyjít na trh bez sebemenších problémů. Pokud tedy ještě firma dorazí s P3 barevnou škálou a Projektem Soli, tak věříme, že šanci má.