Vypnout reklamy

Kamera Sony Xperia XZ3 je velkým zklamáním

Vydáno dne: 24.3.2019

Pokud si Xperia XZ3 kupujete kvůli fotoaparátu, tak poohlédněte se jinde. Tento telefon se nedokáže vyrovnat konkurenci v daném segmentu.

V testu DxO Mark se objevil i nový telefon Sony Xperia XZ3 a podle všeho nedokázal pokořit ani telefon Xperia XZ Premium, který vyšel v roce 2017.

Největším problémem je tma, kdy fotoaparát nedokáže pořídit kvalitní fotografie. V jiném případě jsou fotky bohaté na detaily, avšak to není vše.

Problémem je i pomalé automatické ostření, které trvá i půl sekundy, což je opravdu hodně. Zároveň vyvážení bílé je na velmi špatné úrovni a není vůbec přesné. Dále dynamický rozsah barev nemá vůbec tak široký záběr, jako konkurence.

Sony Xperia XZ3
Sony Xperia XZ3

Co je nejhorší, tak třeba takový bokeh efekt, který je v těchto letech populární, tak u tohoto telefonu jsou obrovské problémy. Celkově tak telefon získává 76 bodů v oblasti fotografií.

Co se týče videa, tak zde jsou taktéž problémy s dynamickým rozsahem, automatickým ostřením za nízkých světelných podmínkách. Nejlepší funkcí u videa je elektronická stabilizace obrazu. I přesto však telefon obdržel 85 bodů.

Více informací se pak dozvíte v plnohodnotném souhrnu na DxOMark.

Další zajímavé příspěvky
Android 10 oficiálně na telefonech Xperia XZ2 a XZ3
Sony Xperia XZ2

Nový systém Android 10 dorazil i na starší telefony Xperia XZ2 a XZ3. Brzy uvidíte aktualizaci na svých telefonech Sony Přečíst si více

S před-objednávkou Sony Xperia XZ3 dorazí i Call of Duty: Black Ops 4
Hra na Playstation 4 Call of DUty Black Ops 4

Sony využije hru k propagaci svého telefonu. Stejně, jak to udělalo Samsung s Fortnite, tak Sony vydá telefon Sony Xperia Přečíst si více

Kolik bude stát nový telefon Xperia XZ3 v Evropě?

Nový telefon Sony Xperia XZ3 má disponovat novým zahnutým displejem BRAVIA OLED. Podle veškerých informací se má jednat o nejlepší Přečíst si více

Sony Xperia XZ3 oficiálně odhalen

Nový telefon Sony Xperia XZ3 byl dnes představen. Tak jak bylo v plánu, tak na IFA 2018 v Berlíně se Přečíst si více