Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Huawei možná připravuje čip Kirin 1020, který bude dvakrát silnější než Kirin 970

Huawei je jeden z největších výrobců chytrých telefonu na světě, takže potřebuje být méně závislý na externích produktech. Proto se Huawei zaobírá vývojem svých čipů, díky kterým může Huawei nabízet cenu nižší a pokusit se tak dominovat Qualcomm mezi čipy. Poslední novinka směřuje, že Kirin bude mít silný čip a není to Kirin 980. Poslední […]

23.6.2018

Huawei možná připravuje čip Kirin 1020, který bude dvakrát silnější než Kirin 970

Huawei je jeden z největších výrobců chytrých telefonu na světě, takže potřebuje být méně závislý na externích produktech. Proto se Huawei zaobírá vývojem svých čipů, díky kterým může Huawei nabízet cenu nižší a pokusit se tak dominovat Qualcomm mezi čipy.

Poslední novinka směřuje, že Kirin bude mít silný čip a není to Kirin 980. Poslední čip HiSilicon 970 se dostal mezi TOP čipy proti Qualcomm, ale stále to nestačí. Nový čip Kirin 970 přinesl AI nativně do čipu. Jeden nejmenovaný zdroj také říká, že právě Kirin 980 bude moci konkurovat vlajkovým čipům Qualcomm a to díky 7nm výrobním procesu od TSMC, což bude pravděpodobně klíčem prodejů nového Mate 20.

Nicméně podle všeho to nebude všechno, protože se chystá Huawei vypustit do světa zvíře v oblasti čipů a to je Kirin 1020, který má být dvakrát výkonnější, než Kirin 970. Avšak žádné větší informace o čipu nejsou jen to, že by měl už podporovat síť G5. Čip Kirin 1020 bude aplikován do nejbližších chytrých telefonu a to velmi brzy.

 

Buroň Tomáš