Kirin 710 míří do telefonu středních tříd?

Huawei HiSillicon devize oznámila, že pracuje na vlastním novém čipu a je to Kirin 710. Čip bude mít podle všeho jádra Cortex-A73 a menší vzhled s umělou inteligencí. Jako první telefon s tímto čipem bude Huawei Nova 3. Je pravda, že střední třída čipů Kirin potřebuje trošku oživit. Od roku 2016 je tady pouze Kirin […]

Kirin 710

Huawei HiSillicon devize oznámila, že pracuje na vlastním novém čipu a je to Kirin 710. Čip bude mít podle všeho jádra Cortex-A73 a menší vzhled s umělou inteligencí. Jako první telefon s tímto čipem bude Huawei Nova 3.

Je pravda, že střední třída čipů Kirin potřebuje trošku oživit. Od roku 2016 je tady pouze Kirin 650, který má pouze malé jádra Cortex-A53 a i když je to osmi jádro, tak není příliš výkonné. Dále je vyroben na 16nm procesu.

Větší jádro u Kirin 710

Kirin 710 bude mít podle všeho větší jádro a zároveň poslední generaci tohoto typu. Není však jisté, jestli uspořádání jáder bude 4 + 4, tedy 4x Cortex A53 jádra (menší, ekonomické) a 4x Cortex A73 jádra (větší jádra, pro výkon, méně ekonomické). Je to však více jak pravděpodobné, protože starší jádra nedisponují DynamIQ technologií, což má za následek flexibilnější vrstvy v jádrech.

Umělá inteligence i v čipech střední třídy

Právě čip Kirin 710 nabídne neuronovou jednotku NPU. NPU je navrženo pro strojové učení a je již implementováno v Kirin 970 čipu. To prakticky znamená, že přinést tuto funkci i do střední třídy, tak máme tady parádní vylepšené rozpoznávání scény, lepší fotografie při nižším světle a také offline překladač přes Microsoft aplikaci. Avšak i samotný Google již nabízí offline překladač s neuronovou sítí.

12nm proces Kirin 710

Kirin 710 je vyroben na 12nm procesu, což prakticky znamená lepší využití energie. Má identickou velikosti jako Helio P60, ale je o něco větší, jak Snapdragon 710 na 10nm procesu.

Huawei Nova 3 jako první telefon s tímto čipem

První telefon, který bude mít tento čip bude Huawei Nova 3, který byl viděn pod kódovým označením Paris. Podle všeho se na trh dostane v červenci 2018 a to s duálním fotoaparátem, 19.5:9 displejem a duální kamerou.