Vypnout reklamy

Nakonec Huawei nepříjde s Kirin 980 s vlastní GPU jednotkou

Kolovalo po internetu, že další vlajkový čip bude umístěn v telefonu Mate 20 a Mate 20 Pro. V novém čipu měl být však
Huawei firma

Kolovalo po internetu, že další vlajkový čip bude umístěn v telefonu Mate 20 a Mate 20 Pro. V novém čipu měl být však také umístěn i vlastní GPU, což je podle všeho nesmysl.

Tento drb totiž přišel od Čínských médií, i když v některých případech mají pravdu, tak tady se netrefili. Nový čip Kirin 980 dorazí s GPU jednotkou od společnosti ARM.

Nové jádro Cortex-A77?

Huawei P20 Pro

Huawei P20 Pro

Podle všeho čip bude mít celkem osm jáder. Rozdělení bude ve stylu 4x Cortex-A56 (ty zvládnou jednoduché aplikace a operace) a následně 4x Cortex-A77 s taktem na 2.8GHz. Zajímavé však je to, že nejnovější jádro od ARM je Cortex-A76, takže je zvláštní, že se píše o Cortex-A77.

Dále bude čip postaven na 7nm výrobním procesu od firmy TSMC, což má zaručit vysokou míru efektivnosti a výkonu oproti čipu Kirin 970.

Kdy se nový Kirin 980 představí

Očekáváme odhalení tohoto nového čipu právě na IFA 2018 v Berlíně počátkem září. Tento čip je vyroben s ohledem na umělou inteligenci, která je poslední dobou velmi populární.

Nicméně čip přijde na trh v době, kdy se představí i nový Apple A12 čip (září 2018) a v prosinci pak následuje představení nového Qualcomm Snapdragon 855.

Zdroj