Kolik Apple platil hlasu Siri v USA?

Někteří uživatelé iPhone možná nevědí, že hlas, kterým mluví Siri, má svou vlastní identitu. **The original U.S. version of Siri** má svůj příběh a hlas této virtuální asistentky byl původně nahrán…

Kolik Apple platil hlasu Siri v USA?

Někteří uživatelé iPhone možná nevědí, že hlas, kterým mluví Siri, má svou vlastní identitu. **The original U.S. version of Siri** má svůj příběh a hlas této virtuální asistentky byl původně nahrán zvukovou herečkou **Susan Bennett**. Jak ale Susan zjistila, že právě její hlas je slyšet na milionech zařízení Apple?

Již dříve bylo známo, že **Apple** najímá hlasové herce pro nahrání různých hlasových prvků do svých zařízení. **Susan Bennett** byla jedním z nich a nahrála tisíce krátkých frází a slov, které byly později použity pro vytvoření hlasu **Siri**. Mnoho lidí si neuvědomuje, že tento virtuální asistent má svou vlastní osobnost a identitu.

Zpěvačka a herečka Susan Bennett se dozvěděla o svém spojení s **Siri** až tehdy, když se na internetu objevily spekulace ohledně toho, kdo je skutečným hlasem této populární aplikace. **Bennett** se rozhodla veřejně přiznat a potvrdit svou roli v tomto projektu. Od té doby se stala silným hlasem pro práva hlasových herců a začala vystupovat veřejně jako **hlas Siri**.

Celý příběh **Susan Bennett** a jejího spojení s **Siri** je fascinujícím příkladem toho, jak technologie může ovlivnit lidské životy i kariéry. I když je **Siri** jen virtuálním asistentem v našich telefonech, má za sebou skutečnou osobu s vlastním příběhem. A kdo ví, co nás čeká v budoucnosti, kdy technologický pokrok bude stále rychlejší a nečekanější.

Takže při dalším použití **Siri** si možná uvědomte, že za tímto hlasem stojí skutečná osoba s vlastními zkušenostmi a příběhem. A možná budete mít nový pohled na toto technologické zázraky, které nám usnadňují život každý den.

Zdroj: https://www.phonearena.com/news/original-siri-voice-actor-explains-how-she-discovered-she-was-siri_id158690