Vypnout reklamy

Kolik stojí web?

Vydáno dne: 4.6.2020

Začínáte s webovými stránkami nebo chcete vytvořit osobní web? Lze to i jednoduše se šablonou zdarma s firmou 4WORKS Solutions s.r.o

Jak komunikovat na internetu? Buď na sociálních sítích, nebo také vlastními webovými stránkami, na nichž je možné se prezentovat. Podle zájmů je možné psát vlastní blog, vést internetovým magazín nebo mít osobní či firemní stránky, které slouží k propagaci.

Při tvorbě www stránek se zákazníci často ptají na to, kolik stojí web. Odpověď je jednoduchá – od několika desítek korun až po desítky tisíc. Záleží na tom, co od webu vyžadujete a kolik jste ochotni do něho investovat.

Pro začínající bude stačit šablona zdarma

Pro osobní blog, pokud teprve začínáte a nemáte dostatek zkušeností, jistě nemá cenu pořizovat hned webové stránky nebo e-shop na míru, které jsou drahé. Úplně postačí některá ze šablon, jež jsou poskytovány zdarma. Na nich si lze vyzkoušet, jak se vám bude dařit. A když vás tato forma prezentace bude bavit, můžete v budoucnosti uvažovat o webu na zakázku.

Je však třeba počítat s tím, že se nejedná o právě levnou záležitost. Na tvorbě webu pracuje obvykle více profesionálů. Využívají nejmodernějších poznatků o tom, jak by měl správně web vypadat a fungovat. Zvláště firmy by neměly podcenit tvorbu svých firemních stránek, které jsou jednou ze součástí marketingového mixu.

Kdo se chce odlišit, volí www stránky na míru

Profesionální webdesigneři jsou schopni nabídnout také různou úroveň služeb. Někomu stačí jen základní web, jiný potřebuje zároveň napojení na Google Analytics či Search Console a pokročilou SEO optimalizaci, pohodlnou administraci webu nebo mutaci webu v několika cizích jazycích.

Podle služeb, které využijete, také bude záležet, jaký čas zabere tvorba vašich nových www stránek. Ty s nejpokročilejšími funkcemi zaberou až měsíc a půl práce grafiků a designérů. Profi varianty obvykle počítají s bohatým obsahem a širokou nabídkou služeb včetně originálního a luxusního vzhledu, která vás odliší od konkurence.

Cena webových stránek se tak může vyšplhat hodně vysoko. Investované peníze se však vrátí v zisku, který takové stránky přinesou.

Buroň Tomáš