Vypnout reklamy
  • Home
  • Android Novinky
  • Google bude mít další aplikaci pro komunikaci. Bude se jmenovat “Chat”.

Google přestává pracovat na aplikaci Allo a přesunuje svůj tým na tvorbu jiné aplikace, která se nazývá Chat. Nicméně vypadá to spíše na to, že Google se snaží sjednotit zprávy do jednoho na telefonech Android, asi tak jak to má Apple iMessage. Nejprve Google vyvíjel Google Talk, pak přišly Hangouts, pak Allo a Duo, což vlastně rozdělili na video rozhovory a textové […]

20.4.2018

Google bude mít další aplikaci pro komunikaci. Bude se jmenovat “Chat”.

Google přestává pracovat na aplikaci Allo a přesunuje svůj tým na tvorbu jiné aplikace, která se nazývá Chat. Nicméně vypadá to spíše na to, že Google se snaží sjednotit zprávy do jednoho na telefonech Android, asi tak jak to má Apple iMessage.

Nejprve Google vyvíjel Google Talk, pak přišly Hangouts, pak Allo a Duo, což vlastně rozdělili na video rozhovory a textové rozhovory. Důvod tohoto rozdělení je neznámý a teď Allo nahradí “Chat”. Název je to výborný, ale aby Google zase něco nepokazil.

Aplikace “Chat” používá textová zprávy RCS, tedy bohatší na mediální standard. V případě, že si budete dopisovat s člověkem bez této aplikace, tak bude dostávat zprávy jako běžný text a i přesto bude moci odpovědět.

Určitě znáte problém, když někomu posíláte nejrůznější smajlíky, ale on je nemůže zobrazit. Google chce těmto nesrovnalostem zabránit. Základní aplikace Android Messages je pro začátek dobrým stavebním kamenem. RCS je podporováno.

Buroň Tomáš