Konečně pořádný test Samsung Galaxy S9

Ještě nedávno jsme vás informovali o testu Galaxy S9, který se zdál být nereálný, což taký byl. Nicméně ani nový test neukazuje, že by byl dostatečně silný pro překonání nového iPhone X.Podle modelového označení i procesoru by se opravdu mělo jednat o nový telefon Samsung Galaxy S9. Je zde totiž zapsán pod označením (SM-G960F). Skóre […]

Samsung Galaxy S9

Ještě nedávno jsme vás informovali o testu Galaxy S9, který se zdál být nereálný, což taký byl. Nicméně ani nový test neukazuje, že by byl dostatečně silný pro překonání nového iPhone X.Podle modelového označení i procesoru by se opravdu mělo jednat o nový telefon Samsung Galaxy S9. Je zde totiž zapsán pod označením (SM-G960F). Skóre v testu jednoho jádra dosáhl 2680 a ve více vláknovém testu 7787 bodů. Skóre je několikrát větší než skóre Galaxy S8 a Note 8, avšak telefon je stále za iPhone X, který získal neuvěřitelných 4198 bodů a 10056! Apple tak ze svého čipu dostává u tohoto mobilu naprosté maximum.

Galaxy S9 má menší skóre než iPhone X. Zdroj: Geekbench

Galaxy S9 má menší skóre než iPhone X. Zdroj: Geekbench

Test však ukazuje jak je silný hardware, ale dále bude záležet na optimalizaci celkového systému. Čím blíže se budeme dostávat k vydání nového telefonu, tak tím víc bude systém optimalizovaný. Právě test na GeekBench nikdy nedokáže vzít v potaz i takové faktory, jako jsou individuální komponenty, software a další.

Souhrn Galaxy S9

Přicházející Samsung vlajkový telefon Android Oreo bude mít Exynos 9810 a Qualcomm Snapdragon 845. Právě s Exynos 9810 se očekávají lepší výsledky a to z toho důvodu, že se jedná o čip Samsungu.

Oba čipy mají být vyrobeny 10nm technologií na frekvenci 1.5 GHz. Samsung Galaxy S9 nadále bude mít duální fotoaparát s čočkou Samsung ISOCEL Slim 2X7, která má 24 MPx.

Samsung Galaxy S9 se očekává v únoru 2018 a to zároveň s S9+ a jeho „mini“ verzí.