Vypnout reklamy

Konkurenceschopnost nad zisky, to je nová strategie Samsungu pro rok 2023

Samsung mění svou strategií a již nehledí na zisk, ale jde mu hlavně o konkurenceschopnost. Započne s novou strategií už na začátku příštího

Nestává se to moc často, aby velké společnosti se pokoušeli měnit k lepšímu. Zvláště, když chtějí snížit své marže na úkor vyšší konkurenceschopnosti. Přesně tohle chce Samsung v roce 2023 udělat, takže je možné snížení cen / použití lepších součástek a procesorů (například používání Qualcomm Snapdragon namísto Exynos)

Samsung tak upustí od svého myšlení na snižování nákladů. Tato informace je ve zprávě od Hankyunga. Tuto novou strategií oznámil Han Jong-hee, místopředseda Samsung Electronics. Důraz se bude klást hlavně na prémiový segment a to jsou telefony Galaxy Z Fold, Galaxy Z Flip a Galaxy S.

Důvodem změny strategie je kvůli tomu, aby byl Samsung stále nadřazen Applu. Nedávno jsme viděli, že Apple ukrojuje ze Samsungu trh a to je pro ně špatně. Tato strategie se začne uplatňovat hned od příštího roku a to s uvedením Galaxy S23, kdy vydají telefon se Snapdragon 8 Gen 2 a nikoliv s Exynos v EU.