Krvavá lázeň pro LG mobilní divizi

Ve třetím kvartálu firma LG a její mobilní divize hodně krvácela. Podle veškerých zpráv to vypadá na to, že profit z jednotlivých telefonu neustále klesá a náklady se zvyšují. Bude potřeba udělat optimalizaci firemních prostředků? Jednou si na hoře a jednou zase dole. To pravděpodobně čeká také firmu Samsung, Apple a i jiné známé firmy. […]

LG V30

Ve třetím kvartálu firma LG a její mobilní divize hodně krvácela. Podle veškerých zpráv to vypadá na to, že profit z jednotlivých telefonu neustále klesá a náklady se zvyšují. Bude potřeba udělat optimalizaci firemních prostředků?

Jednou si na hoře a jednou zase dole. To pravděpodobně čeká také firmu Samsung, Apple a i jiné známé firmy. LG se drží díky svým domácím technologiím jako je Home Appliance & Air Solution, avšak mobilní divize se stále nemůže přehoupnout do zisku.

LG

LG

Tržby ve výši 13,44 miliard dolarů

Společnost má tržby ve výši 13,44 miliard dolarů, což je nárůst o 15% oproti 3. čtvrtletí roku 2016. Výnos je na úrovni 455,7 miliónu dolarů

Divize pro mobilní telefony zaznamenala tržby 2,48 miliard dolarů. Výsledkem je 8% nárůst oproti 3. čtvrtletí roku 2016 a o 4% vyšší než v dubnu a červnu tohoto roku. Nicméně druhé čtvrtletí je pro divizi provozní ztráta a to 331,37 miliónu dolarů, což je nejhorší výsledek.

LG statistiky

LG statistiky

LG však optimalizuje a doufá v lepší výsledek ve čtvrtém čtvrtletí.