Kvalita videa na Amazon Prime Video zhoršena a to nejsou jen reklamy!

Amazon Prime Video se stává dalším streamovacím servisem, který zdražuje a přináší nevýhody pro své uživatele. V posledních letech se zvýšily ceny populárních platform jako Netflix, Apple Music a YouTube Music….

Amazon Prime Video se stává dalším streamovacím servisem, který zdražuje a přináší nevýhody pro své uživatele. V posledních letech se zvýšily ceny populárních platform jako Netflix, Apple Music a YouTube Music. Amazon Prime Video bylo poměrně výjimečné tím, že členství se zdražilo pouze o 15 % v únoru 2022. Nicméně, díky výhodám, které Prime Video nabízí, to nebyla velká rána do rozpočtu.

Avšak koncem prosince 2023 Amazon oznámil, že do Prime Video bude zavedena reklama, přičemž uživatelé si budou moci vychutnat bezreklamové sledování za příplatek 3 dolarů měsíčně. To však není jediná nevýhoda, kterou přináší tato změna. Ukazuje se, že Amazon také odebírá podporu pro Dolby Vision a Dolby Atmos, pokud nejste ochotni platit navíc.

Tento krok ze strany Amazonu vyvolává otázky ohledně spravedlnosti zdražování a odstranění funkcionalit. Uživatelé očekávají, že za své peníze dostanou kvalitní obsah bez obtěžujících reklam. Je pochopitelné, že společnost musí vydělávat, ale zdali je správné zvýšit ceny a přidat reklamy, zároveň odebírat funkce, které by měly být součástí základní nabídky, je na diskusi.

FAQ:

1. Proč se Amazon Prime Video rozhodl přidat reklamy?
Amazon se rozhodl přidat reklamy s cílem zvýšit své příjmy a konkurovat dalším streamovacím službám. Zvláště s nárůstem nákladů na výrobu originálního obsahu je pro společnost důležité najít další zdroje financování.

2. Proč musí uživatelé platit navíc za bezreklamové sledování?
Bezreklamové sledování je považováno za další výhodu, která vyžaduje další investice od společnosti. Amazon Prime Video nabízí širokou škálu obsahu a zajištění bezreklamového prostředí vyžaduje další finanční prostředky.

3. Proč Amazon odebírá podporu pro Dolby Vision a Dolby Atmos?
Zavedení nových funkcí a poskytování kvalitního zvuku a obrazu vyžaduje technologickou infrastrukturu a investice. Odebrání podpory pro Dolby Vision a Dolby Atmos je pravděpodobně důsledkem snahy Amazonu udržet náklady na rozumné úrovni a zvýšit ziskovost.

Je zde však prostor pro debatu, zda je toto spravedlivé a zda by společnosti měly nabízet svým uživatelům lepší hodnotu za jejich peníze. Samotní uživatelé by měli zhodnotit, zda jsou ochotni za stále dražší a méně funkcemi vybavenou službu platit.

Zdroj: https://www.androidpolice.com/amazon-prime-videos-ads-joined-worse-video-quality/