Vypnout reklamy

Lenovo bude mít první telefon s podporou 5G sítě na Snapdragon 855

Samsung, Huawei a LG chtějí jako první vydat své skládací telefony. Krom těchto třech výrobců se k tomu nedávno přidaly firmy Xiaomi a Oppo. Avšak je také pravděpodobné, že příští rok dorazí i první telefony s podporou 5G sítě a to od Lenovo. Qualcomm se Snapdragon 855 má podporovat 5G síť Lenovo oznámilo, že během […]

Lenovo Z5

Samsung, Huawei a LG chtějí jako první vydat své skládací telefony. Krom těchto třech výrobců se k tomu nedávno přidaly firmy Xiaomi a Oppo. Avšak je také pravděpodobné, že příští rok dorazí i první telefony s podporou 5G sítě a to od Lenovo.

Qualcomm se Snapdragon 855 má podporovat 5G síť

Lenovo oznámilo, že během několika měsíců má v plánu dostat na trh telefon, který bude podporovat 5G síť a bude se jednat o první telefon na světě. Podle veškerých informací se má jednat o čip Snapdragon 855, který se již vyrábí pro implementaci do mobilních telefonu a to od června, avšak oficiálně tento čip má být představen až v prosinci, kdy má Qualcomm konferenci.

Teď záleží, jestli Lenovo vydá telefon s novým čipem, kde je i modem podporující 5G síť a to na konci roku 2018 nebo počátkem 2019. Nicméně operátoři stále nejsou na 5G síť připraveni, takže s telefonem si moc 5G síť neužijete, avšak bude mít status prvního telefonu podporující tuto moderní síť.

Zdroj