Lenovo končí s herními telefony Legion.

Lenovo končí s herními telefony Legion. Mění své portfolio a nebude se zaměřovat na herní mobilní telefonu.

Asus ve svých herních telefonech pokračuje, ale Lenovo ukončuje jejich vývoj, protože se nechytly. Přitom herní telefony jsou v posledních letech na vzestupu a to právě i kvůli novým AAA android hrám, které požadují vyšší výkon. Lenovo však v tom nevidí budoucnost nebo spíše dostatečně velký trh.

Server AndroidAuthority kontaktovalo Lenovo ohledně těchto zpráv a firma tuto informaci potvrdila. Tiskový mluvčí společnosti Lenovo řekl, že firma už nehodlá investovat do herních mobilních zařízení a celkově společnost projde širokou transformací a konsolidací herního portfolia.

Lenovo však neopouští herní business zcela, ale dojde ke změně strategie. Odkazují se právě na historií v rámci své společnosti v kategorií her a chtějí přinášet hráčům jen ty nejlepší hodnoty, což pravděpodobně u mobilních telefonu nebylo možné.

Posledním herním telefonem byl telefon Lenovo Legion Y70 v roce 2022. Byl dostupný pouze v Asií a Evropě, avšak prodeje byly minimální. Společnost v tomto odvětví podle všeho nevidí dostačující zisk a neustále museli investovat víc a víc peněz, což je prakticky neudržitelné.